Krása

Duhové vlasy: ke komu se hodí a jak se o ně starat?

Duhové vlasy: ke komu se hodí a jak se o ně starat?

Vlasy v barvách duhy jsou jednoduše okouzlující. Jak se k nim ale dopracovat? A s čím musíte s touhle barevnou „náloží“ počítat?

Nejprve si odbarvěte vlasy

Na Instagramu nebo Pinterestu vypadá tento trend jednoduše báječně. Jak je to ale s duhovými vlasy ve skutečnosti?

Především musíte počítat s náročnější přípravou. Chcete-li získat duhové vlasy, budete muset nejprve odbarvit svoje kadeře a zbavit je tak přirozeného pigmentu, dokud nebudou vaše prameny dostatečně světlé.

Podstatou odbarvovacího procesu je zoxidování přírodního pigmentu (melaninu). odbarvovací roztok vniká do kortexu a dochází k rozpojení iontových vazeb vlasů. Což způsobuje jejich silné narušení. Navíc si můžete odbarvovačem poleptat pokožku, neměla byste s ním tak experimentovat doma, ale svěřit se zkušené kadeřnici.

Najděte si vhodný styl

Duhové vlasy se rozhodně nehodí jen k dospívajícím slečnám nebo étericky vyhlížejícím blogerkám, kterým je maximálně lehce přes dvacet. Tento styling můžete uzpůsobit sobě na míru. Ostatně samotný termín „duhový“ je dostatečně široký a ukrývá pestrou paletu barev:

  • jemné pastelové vlasy
  • intenzivní tóny v barvách drahokamů
  • lesklé metalické odstíny

Počítejte s tím, že pastelové a metalické barvy, jako jsou módní stříbrné vlasy, vyžadují nejvýraznější odbarvení. Pro dosažení plného krytí u těchto jemnějších odstínů budete muset své vlasy zesvětlit na téměř bílou barvu. U intenzivních tónů, jako je modrá, fialová či růžová může být dostačující zesvětlení na žlutý podklad.

Jako vodítko použijte i svůj podtón pleti. Teplým typům budou slušet barvy jako oranžová nebo růžová. Lichotivé vůči studeným typům jsou naopak typicky studené odstíny, jako je fialová nebo modrá. V barevné technice se můžete podle svého vkusu „odvázat“ a zvolit duhové ombré, obarvit konečky nebo naopak aplikovat plošně do celých vlasů.

Péče o barvené vlasy

Duhové vlasy vyžadují také náročnou údržbu. Škodí jim v první řadě teplo. A to ve všech podobách, vyhnout byste se měla horké vodě, přímému slunci i stylingovým úpravám pracujícím s teplem, jako je fénování nebo žehlení.

Do své kosmetické rutiny byste měla zařadit i speciální prostředky pro péči o barvené vlasy. I tak ale musíte počítat s tím, že tyto odstíny často blednou už od prvního mytí