KrásaPleť

Jak na přirozené opálení bez slunce? Vsaďte na samoopalovací mléka a zkuste i betakaroten

Jak na přirozené opálení bez slunce? Vsaďte na samoopalovací mléka a zkuste i betakaroten

Letní měsíce se blíží nezadržitelnými kroky a s nimi i krásně opálená pokožka. Po dovolené u moře nebo i v našich luzích a hájích se pyšníme bronzovou kůží, slunečními paprsky zbarvenou. Přirozeně vypadajícího opálení dosáhnete dnes už i umělou cestou. A co víc, v pohodlí domova. Jaké se nabízejí možnosti a kterou z nich zvolit pro nejlepší a nejrychlejší výsledky?

Samoopalovací produkty

Na trhu jsou k dostání ve formě krémů, sprejů nebo mlék. Možná jste slyšeli i o polykacích tabletách s cantaxantinem, ty ale doporučit nemůžeme. Obsahují barviva, která kůži zbarvují nerovnoměrně, a navíc představují zdravotní rizika.

Každá z bezpečných variant funguje na trochu jiné bázi, ale používat je mohou i těhotné ženy, lidé s pigmentovými skvrnami nebo křečovými žilami. Na aplikaci nejjednodušší je samoopalovací mléko, které pokožku navíc nevysušuje. Na tělo se natírá stejně jako hydratační krémy či mléka a celý proces stihnete za pár minut. 

Jak se připravit na aplikaci samoopalovacího mléka

V den, kdy plánujete přípravek použít, smyjte ze sebe pečlivě všechnu kosmetiku a dopřejte si jemný peeling (ten je dobré provést i několik dní předem). Na kůži by neměly být ani zbytky jiných produktů. Po důkladném osušení začněte se samotným nanášením mléka podle instrukcí na obalu.

Již za pár minut se budete moci obléknout, zatímco přípravek působí několik dalších hodin. Během této doby jen nevykonávejte žádnou fyzicky náročnou aktivitu a vyčkávejte. Za přibližně 4-6 hodin mléko z kůže sundejte teplou sprchou, čím delší působení, tím tmavšího odstínu docílíte. Důležitá je i následná hydratace pokožky po umytí. 

Za vyzkoušení stojí i betakaroten

Karotenoidy, kam betakaroten patří, částečně pomáhají chránit pokožku před volnými radikály, obsaženými v UV záření. Při dlouhodobém užívání si pokožku udržíte krásně nahnědlou. Opálíte se navíc rychleji, neboť betakaroten působí v hlubších vrstvách kůže. Přirozeně se vyskytuje v potravinách jako je špenát, mrkev nebo broskev, dodávat ho můžete také v doplňcích stravy.

Ale pozor, nezapomeňte se namazat i opalovacím krémem s dostatečnou hodnotou SPF, karotenoidy vás před nebezpečným UV zářením neochrání.