Krása a módaVlasy

Řídké vlasy a dámské účesy pro málo vlasů: 3 nejlepší tipy

Řídké vlasy a dámské účesy pro málo vlasů: 3 nejlepší tipy

Řídké vlasy jsou většinou nepoddajné, zplihlé a ještě k tomu všemu jich je málo. Proto je nad slunce jasné, že se budeme řídké vlasy za každou cenu skrýt a alespoň optickým klamem z nich vytvořit hustou kštici. Jak na to? Pomocí vhodných dámských účesů pro málo vlasů!

Pletýnka se šátkem

Díky šátku zapletenému v pletýnce získáte pramen vlasů navíc, který se pro majitelky řídkých vlasů bude hodit. Pletýnka tedy bude vypadat hustší a objemnější. Jak na to?

Jednoduše hedvábný šátek v přibližné délce vašich vlasů obtočíte kolem culíku a cíp šátku použijete při zaplétání jako třetí pramen. Barvu i vzor šátku můžete volit podle svého outfitu nebo události, na kterou se chystáte. Svatba si zaslouží bílý šátek, pohřeb naopak černý.

Plážové vlny

Vlnitý účes ala plážové vlny bude vždy slušet právě ženám s řídkými vlasy. Díky objemným a zároveň nedbalým vlnám ve vlasech totiž vytvoříte opticky objem a hustotu pro svou kštici. Jak na to?

Na ještě mokré vlasy aplikujte tužidlo a po vysušení začněte tvarovat vlny pomocí kulmy. Každá vlna musí být jiná a zároveň ne příliš dotažená ani dokonalá. Cílem je nedbalá elegance. Nezapomeňte na následnou fixaci účesu pomocí sprejů s názvem vašeho účesu, které se v současné době pro oblíbenost účesu s názvem plážové vlny objevují na pultech v drogeriích.

Vysoký drdol

Drdol by se dal nazvat vděčným účesem. Hodí se pro každou příležitost a na řídkých vlasech vždy vykouzlí objem i hezký vzhled. Jak na to?

Drdol vytvořte z culíku, který budete směřovat do horní části vaší hlavy. Následně pramen vlasů obtočte v jednom směru okolo gumičky a zafixujte pomocí tenkých sponek v barvě vašich vlasů.

Jestliže máte natolik řídké vlasy, že by drdol bylo téměř nemožné vytvořit, použijte speciální nástavce pro drdoly, díky kterým získáte opticky hustější vzhled vašich vlasů a výsledného účesu.