Krása

Zrzavé vlasy – ombré

Zrzavé vlasy – ombré

Ombré je stále oblíbená technika úpravy vlasů. V čem spočívá, co byste měla vědět, než se pro ni rozhodnete a jak ji vytvořit na zrzavých vlasech?

Klasickou je blond ombré

Zrzavé vlasy jsou tradičně vnímány jako symbol vášně. Řada žen po nich touží a neváhá kvůli nim změnit i svou přirozenou barvu. Ať už patříte k zrzkám, které mají to štěstí na podobný odstín z rukou přírody, nebo jste si pomohla barvou na vlasy, věřte, že nyní dostává zrz nový rozměr.

Trendy je totiž takzvané ombré. Jde vlastně o efekt postupného zesvětlení dolní partie vlasů. Připomínat má lehké vyšisování od slunce. Proto se velmi často používá u brunetek. Hodí se ale i pro zrzky.

Klasický přechod na blond můžete zvolit i vy. Mělo by jít o teplé medově zlaté tóny. Takový kontrast je ale velmi intenzivní, uvědomte si proto, že tento styl rozhodně „neunese“ každá žena. Podobný účes navíc vyžaduje i vhodné líčení. Vsaďte na černé linky a svůdné rudé rty.

Ombré sluší žlutá i růžová

Méně výrazný přechod vytváří rudá, která pozvolna přechází v oranžovou a v konečcích vlasů ve žlutou. Stále ale musíte počítat s tím, že vaše kštice bude přitahovat zraky kolemjdoucích doslova jako plamen můry.

V případě, že patříte k těm, které počítají venku s trochou pozornosti, můžete vsadit dokonce na kombinaci dvou výrazných barev: K zrzavým kadeřím zajímavě ladí i fialové ombré. Máte-li ve vlasech spíše červený podtón, můžete si také troufnout na koketní růžovou.

Chcete-li svému účesu přidat hloubku a tajemno, ztmavte si vlasy od kořínků. Střední délky obarvěte na výraznou červenou a v konečcích opět zesvětlete na zlatavou blond.

Ombré je úkol pro zkušenou kadeřnici

Jak je vidět, se svou hřívou toho můžete podniknout spoustu, pokud vás dosavadní účes už nudí. Pro povedené ombré je však vždy nutné obrátit se na dostatečně zkušenou kadeřnici. Ta umí vytvořit jemný a rovnoměrný přechod, který ladí k podkladové barvě. Navíc ovládá technologii barvení a umí odhadnout dobu působení jednotlivých přípravků s ohledem na kvalitu vlasů své klientky.

Vzhledem k tomu, že se jedná o zesvětlování, můžete si je sama neodborným odbarvováním značně poškodit.Tento postup je, pozor, vyžadován nejen v případě blond ombré, výrazné barvy jako růžová taktéž potřebují zesvětlený podklad.