Krása

Copy pro krátké vlasy

Copy pro krátké vlasy

Máte krátké vlasy a chtěla byste svůj účes občas ozvláštnit populárním copem? Nemusíte být dlouhovlasou vílou. I vy máte možnost jako snadno tímto způsobem změnit image. Jak na to?

Jednoduché copy a copánky uplatníte i na krátké vlasy

Copy působí žensky a jsou velmi romantické. Není tak divu, že se velmi často uplatňují ve sféře slavnostních účesů. Lze říci, že v přísně utažené verzi působí formálněji, pokud se chystáte například na boho svatbu, záměrně můžete je nechat i trochu volnější.

Dokonce ani majitelky krátkých vlasů nejsou „odsouzeny“ k tomu navěky si ponechat jen rozpuštěnou hřívu. Čeká i vás například svatba, ples nebo jednoduše přemýšlíte, jak si účes ozvláštnit pro každodenní nošení?

Pro krátkovlásky existuje například alternativa v podobě jednotlivých drobných copánků zaplétaných těsně u hlavy.

Velmi zajímavě vypadá také varianta se dvěma bočními copy. Zaplétat je můžete i s delší ofinou. Cop směřujte dolů a k zadní části ucha. Po dokončení jednoduše celý účes zafixujte gumičkou a na na svém místě podržte pinetkami.

Naučte se vodopádový cop

Pokud máte vlasy alespoň po ramena, dobře vám z nich půjde vytvořit současný hit Instagramu – cop „vodopád“ (waterfall). Jestliže máte krátké vlasy, můžete podobný styling jednoduše využít jen na části hlavy.

Klasický cop vzniklý překřižováním tří pramenů vždy přes ten prostřední určitě uplést umíte. „Vodopád“ ale není výrazně složitější, byť možná vypadá jako kadeřnická kreace vhodná jen do rukou zkušeného vlasového stylisty. Tentokrát si ale můžete být i sama sobě skvělou vizážistkou.

Pro vytvoření tohoto účesu si budete zaplétat částečný francouzský cop, který se bude táhnout podél jedné strany hlavy. Při vytváření copu však necháte část vlasů viset zespodu, čímž navodíte právě kýžený efekt „vodopádu“.

Podstatou původního francouzského copu je vlastně neustálé přidávání dalších a dalších vlasů k pramenům, z nichž pletete klasický cop. V tomto případě je však nutné vždy spodní a vrchní pramen přendat přes prostřední, přičemž spodní pramen pustíte a vezmete nový.