Krása

Účesy na svatbu jako host

Účesy na svatbu jako host

Pokud jste do dnešních dnů měli dojem, že s účesem na svatbu si musí lámat hlavu pouze nevěsta, tak jste se pletly. Taktéž svatební hosté by na svatbu měli přijít upravení. Kromě slavnostních šatů a vhodné obuvi je tedy nutné patřičně upravit i vlasy. Jak?

Účesy pro svědkyni a družičky

Pokud vás nevěsta požádala, abyste jí šla za svědkyni, nebo jste jednou z družiček či jinou důležitou osobou na svatbě, úprava vašich vlasů je naprostou nutností. Pokud nepatříte mezi ženy, které jsou zvyklé tvořit složité účesy a víte a k úpravě vlasů používáte většinou jen hřeben a gumičku, obraťte se raději na profesionální kadeřnici. Elegantním řešením je domluvit se stejnou kadeřnicí, která bude česat i nevěstu.

A jaký účes se pro svědkyni či družičku hodí? Pokud máte dlouhé vlasy, bude určitě hezky vypadat, pokud si je necháte vyčesat nahoru. Mít můžete klasický drdol nebo spletený cop na temeni. Pokud máte husté dlouhé vlasy, budou hezky vypadat i velké lokny v kombinaci s pár sepnutými pramínky vlasů. Vedle určitě nešlápnete ani s francouzským copem. Můžete svůj účes taktéž sladit s nevěstou. Vždy se s ní ale předem domluvte.

Účes pro svatební hosty

Taktéž ostatní svatební hosté by měli mít vlasy upravené, rozhodně však v tomto případě není potřeba za každou cenu využívat služeb profesionální kadeřnice. Vsadit můžete na účesy, které hravě zvládnete sama:

  • Klasický francouzský cop s pár volnými prameny, které vám budou lemovat obličej.
  • Zapletený francouzský cop na jedné straně hlavy, který dole na krku zatočíte a vytvoříte z něj vlastně takový drdol.
  • Velké lokny sepnuté pár sponkami.
  • Vlasy učesané do hladka a culík vysoko na hlavě.

Tip pro vás: Ať už je váš účes od kadeřnice, od kamarádky nebo jste ho vytvořila sama, počítejte s tím, že během celého svatebního dne se s ním může cokoliv stát. Přibalte si s sebou raději hřebínek, pár sponek a malý cestovní lak na vlasy. Uvidíte, že minimálně lak na vlasy během dne určitě využijete.