Krása

Za jak dlouho se vymyje barva na vlasy

Za jak dlouho se vymyje barva na vlasy

Máte novou barvu vlasů a nejste s výsledkem příliš spokojena? Nebo jen přemýšlíte nad tím, kdy si budete moci dopřát další experimenty? Jak rychle se barva z vlasů vymyje?

Permanentní barvu nesmyjete

Internet zná více či méně drastické metody, které by vám měly s vymytím nechtěné barvy pomoci. Pokud ale nechcete riskovat poškození kadeří, lze s jistou nadsázkou poznamenat, že prakticky vždy za vás vyřeší vlasový problém prostě a jednoduše čas. Jak dlouho to ale bude trvat?

Nejprve je nutné uvědomit, jaký produkt jste si koupila a aplikovala na vlasy. V případě permanentních barev totiž musíte počkat na odstranění dlouho – až do doby, než odrostou. Jsou totiž nesmývatelné. V nezměněné podobě se stejnou intenzitou sytosti by měla vydržet dokonce 6 až 8 týdnů. Pakliže tak s odstínem nejste spokojená a chcete ho zlikvidovat, objednejte se raději ke svému kadeřníkovi.

Pozor, ani permanentní barva nemusí být úplně stálá. Vliv na odstín má četnost mytí a používaná kosmetika, expozice UV zářením, ale i textura vlasů či zvolený odstín. Ty tmavší budou držet mnohem ochotněji.

Přelivy vydrží týdny, smývatelné barvy i jedno umytí

Lépe jsou na tom tzv. semipermanentní barvy. Koncentrace peroxidu je u nich nízká, dosahuje asi 4,5 %. Barvy tedy nepronikají do vlasového vlákna a postupně se smývají. Většinou jsou navrženy na 4 až 15 umytí a ve vlasech vám tak v průměru vydrží několik týdnů. 

Jinak se jim říká také přelivy. Do stejné kategorie přelivů se řadí také tzv. demipermanentní barvy. U nich můžete počítat s životností asi 10-25 umytí. Dáno je to vyšším obsahem peroxidu, který činí asi 6 %.

Pokud chcete změnit image jen na jeden večer nebo si vyzkoušet například výrazný odstín, který si ale nemůžete nechat trvale, sáhněte po smývatelných barvách. Prodávají se obvykle ve spreji a ve vlasech přetrvají 1 až 3 umytí. Neobsahují žádný vyvíječ, proto neničí vlasy. Oblíbené bývají také mezi malými slečnami.

Do stejné kategorie pak patří i přípravky určené naopak „starším a pokročilým“, které slouží pro jednorázové zakrytí šedin. Z vlasů je lze odstranit běžným šamponem během jednoho mytí.

Neberte informace výrobců doslova

Ovšem pozor, uvedené hodnoty jsou pouze orientační. Záleží také na typu vašich vlasů. U barev obecně platí, že pokud jsou suché a poškozené, pigment se z nich bude uvolňovat rychleji. Sklony k rychlejšímu vymývání mají také všechny odstíny s obsahem červené.