Krása

Jak si udělat kudrnaté vlasy – muži

Jak si udělat kudrnaté vlasy – muži

Touha po změně je lidem přirozená. I muži tak někdy potřebují najít vhodný způsob, jak si vytvořit kudrnaté vlasy. Jak na to?

Jak podpořit přirozené vlny

Jednoduchou metodou, která může lépe definovat přirozenou strukturu vašich vlasů, nabízí texturizační sprej. Ve své kosmetické výbavě ho může mít spíše vaše partnerka, nicméně s úspěchem ho můžete aplikovat i na svou kštici.

Podobně dokáže zvlnění pramenů podpořit také sprej s mořskou solí. Nevykouzlí vám ale samozřejmě dokonalé prstýnky. Počítejte spíše s uvolněným plážovým lookem, který nosí třeba vyhlášený idol žen Jason Momoa.

Ačkoli pánové občas hledí s podivem na neuvěřitelné množství různých lahviček a tubiček, jimiž jsou zásobeny jejich drahé polovičky, pravdou je, že vlnité a kudrnaté vlasy se bez péče neobejdou ani v jejich případě.

Ideálním pomocníkem pro tyto případy je hlavně arganový olej. Ten vám pomůže s udržením silných a dostatečně hydratovaných vlasů. A právě to je cesta, jak jim opět dodat tvar i ono přirozené zvlnění.

Jak vytvořit kudrnaté vlasy

A co dělat, pakliže vás příroda skutečně neobdařila kudrnatými vlasy, ale chcete si takovou změnu image přece jen vyzkoušet? I tady si můžete vzít inspiraci ze světa dámských účesů.

Muži samozřejmě mohou použít kulmu i vlasové natáčky. Zejména u středně dlouhých a dlouhých vlasů se s kulmou poměrně snadno pracuje. U natáček platí jednoduché pravidlo: Použití menšího průměru znamená vytvoření opravdu pevných prstýnků. Zodpovědně tak podobný postup zvažte, ať nepůsobíte jako parodie na pohádkového prince.

Kdo si netroufá odhadovat dojem z loken vyrobených svépomocí, může se svěřit do rukou kadeřníka. Trvalá je naprosto spolehlivá a bezpracná cesta ke ke kudrnaté hřívě.

Nezapomeňte také, že vlasům prospívá správný střih, který by měl jejich strukturu zdůraznit. Za krále pánských účesů bývá někdy označován střih pompadour. Vyzkoušet ho můžete i tehdy, pakliže se chystáte právě na kudrnaté vlasy.