Krása

Pánský drdol

Pánský drdol

Drdoly jsou skvělou účesovou alternativou. A to překvapivě pro obě pohlaví. Jakým způsobem vytvořit pánský drdol?

Jak připravit vlasy na drdol

Dlouhé vlasy lze svázat do drdolu jednoduše všechny. V případě, že ale máte boky a zadní část vlasů ostříhané nakrátko, můžete jako alternativu zvolit drdol vyčesaný pouze z delších vrchních partií vlasů. Dbejte na to, že pro vytvoření tzv. full bun byste měli mít vlasy i dostatečně dlouhé. Uvádí se, že je to alespoň 20 cm.

Mužský drdol vypadá nejlépe samozřejmě na čistých vlasech. Umyjte si vlasy jako obvykle a po aplikaci šamponu naneste ještě kondicionér. Jakmile si vlasy umyjete, potřebujete je důkladně rozčesat. Zbavte se skutečně všech zacuchaných částí. Čím pečlivější v tomto případě budete, tím hladší bude nakonec i celý drdol. Vysušte si vlasy ručníkem nebo je nechte jednoduše přirozeně uschnout na vzduchu.

Naneste malé množství bezoplachového kondicionéru nebo vlasového oleje. Nejprve přípravek aplikujte do dlaně a poté naneste přímo na vlasy. Alternativně můžete použít i bezoplachový přípravek ve spreji. V takovém případě ho naneste do celé délky vlasů.

Jak učesat pánský drdol

Následně vybrané partie zčešte. Drdol samotný se pak vytváří úplně stejně jako v případě dam. To znamená, že vlasy uhladíme, vezmeme gumičku a obtočíme ji kolem vlasů, a to zhruba třikrát. Při posledním obtočení jednoduše vysuneme přibližně polovinu vlasů.

Pozor, nejlépe takový styl vypadá na vlasech, které jsou dlouhé maximálně po ramena nebo kratší. Jsou-li vlasy delší, připravte se na to, že drdol nemusí být vhodný. Protažená polovina vlasů pak může být jednoduše příliš dlouhá a vlasy vypadají povisle, což není úplně žádoucí.

Náš návod pracuje s vyčesáním do drdolu nízkého. Nicméně i muži si je mohou vyčesat do podoby drdolu na temenu hlavy. Musí to ale samozřejmě umožňovat délka vlasů. Drdol vytvořený vysoko vzadu na hlavě se nazývá také samurajský. Typické jsou pro něj vyholené boky. Čím delší vlasy v tomto případě v horní části jsou, tím je drdol divočejší.