Krása

Svatební účes s korunkou

Svatební účes s korunkou

Nejedna žena si ve svůj svatební den touží připadat jako princezna. Proto mnoho nevěst jako doplněk do vlasů volí korunku. Jak ji zakomponovat do účesu?

Když chcete být na svatbě za princeznu

Použití korunky je nadčasovým stylem, který nikdy nevyjde z módy. Sen většiny žen být ve svůj velký den jednoduše nejkrásnější se totiž zřejmě nikdy nezmění. Výhodou korunek je, že je lze zakomponovat do skutečně široké škály stylů svatby.

A totéž platí pro účesy. Zejména subtilnější tiára se hodí pro jakýkoli účes, ať už hovoříme o kratších či delších vlasech.

Mějte ale na paměti, že šperk, který vás na první pohled očaroval, ještě nemusí být tím pravým. To, že „funguje“ sám o sobě, nemusí znamenat, že bude také harmonicky vyznívat v celkovém kontextu. Vaše korunka by neměla být příliš výrazná a zcela vás zastínit. Chcete být jednoduše krásná, nikoli napodobovat monarchu při korunovaci.

Vsaďte na vlny i rozverné pixie

Jaký účes volit? Svatební klasikou jsou zejména vlny, které dobře vynikají ve vlasech střední délky. A jestliže to nechcete s přeslazenou princeznou vyloženě přehnat, vsaďte na retro nádech.

Ve svatební den také rozhodně nepatří k vašim povinnostem zaměstnat kadeřnici minimálně na dvě hodiny tvorbou extrémně složitého účesu. Pokud se tak cítíte dobře, ponechte si své kadeře přirozené a k oltáři si je nechte rozpuštěné. Platí to nejen pro majitelky přirozených vln, ale i rovných vlasů.

Zejména pokud máte náročnější svatební šaty s výrazným zdobením, vsaďte spíše na jednoduchý, nízko posazený drdol. Nemusí být přísně stažený, klidně si dopřejte ležérní verzi s volně sepnutými prameny, ale už ho nekomplikujte splétanými copy. Tento sofistikovaný účes může být i zvýrazněn pramínky vlasů po stranách.

Velmi zajímavě působí korunka také ve spojení s culíkem. Ten může být vysoký i nízký. Jde o jednoduchý styling, který ale působí velice elegantně.

V dnešních poměrech už navíc jako nevěsta ani nemusíte přemýšlet o tom, jak si do svatby nechat narůst dlouhé vlasy (nebo kde ve svatebním rozpočtu ještě najít několik tisíc na prodloužení vlasů). Ponechte si své krátké. Například rozverné pixie si o korunku či čelenku přímo říká.