Krása

Dlouhé sestříhané vlasy

Dlouhé sestříhané vlasy

Jste pyšnou majitelkou dlouhých vlasů? Gratulujeme. Zvažujete změnu a nechce se vám jít vyloženě nakrátko? Můžete si svoji kštici nechat sestříhat.

Jak sestříhat dlouhé vlasy

Dlouhé vlasy, jsou-li zdravé a patřičně opečovávané, působí nádherně. I vy však samozřejmě můžete podlehnout touze po změně.

Pod vlivem inspirativních obrázků v online prostoru i dlouhovlásky začnou mnohdy prahnout po trendovém účesu. Neuváženě střižené mikádo vás ale samozřejmě může „bolet“ úměrně s dobou, po kterou budete následně čelit jeho odrůstání. Jedním ze způsobů, jak si dopřát moderní oživení účesu z dlouhých vlasů a současně neriskovat, že si na krátký sestřih nezvyknete, je sestříhání.

Svěřit byste se měla do rukou zkušeného kadeřníka. Můžete mu ukázat střihy, které vás zaujaly. Udělá si představu o tom, co odpovídá vašemu vkusu a zároveň dokáže přizpůsobit vybraný styling vám a vašim vlasům.

Inspirace na sestříhání dle celebrit

  • Gisele Bündchen

Vyzkoušet tak můžete například ostříhání delších vrstev po vzoru modelky Gisele Bündchen. Z fotografií známé krásky si můžete povšimnout, že její kadeřník začíná se sestříháním v zadních partiích až na úrovni klíčních kostí. Vpředu pak zůstávají vlasy dlouhé. Výsledkem jsou krásně definované vlny.

  • Jennifer Aniston

Stále ještě je v lehce obměněné podobě nositelný i kultovní účes, který v 90. letech po vzoru Rachel Green musely mít nejen fanynky slavného seriálu Přátelé. Modernější verze střihu „na Rachel“ působí mnohem subtilněji a pod nůžkami vlasových stylistů vznikají postupné vrstvy, které nenápadně přecházejí z krátkých délek do dlouhých.

  • Jessica Alba

Sestříhání dlouhých vlasů si oblíbila také Jessica Alba. Ta má několik kratších pramenů kolem obličeje. Na jejích vlasech si můžete povšimnout, že si typicky nechává zastřihovat konce. Ty jsou jemně zastřižené po celé hlavě. V tomto případě však nejde o zvláštní preciznost. Někdy její kadeřník očividně střihl méně, jindy více. Tím, že jsou ale střihy v celém rozsahu pečlivě provedené, zůstává ve vlasech dynamický pohyb, což je ideální, pokud patříte k lidem, kteří se jich často dotýkají a přehazují si je.