Krása

Dámský účes na ježka

Dámský účes na ježka

Vlasy jsou korunou krásy. Neplatí to však bezvýhradně. Co se stane, když se jí rozhodnete vzdát a měla byste to být právě vy, kdo se rozhodne se ostříhat na ježka?

Krátké vlasy mají řadu výhod

Dnes se mu říká moderně také Buzz Cut, jde ale o klasické zkrácení vlasů na ježka. Průkopnicí se v tomto směru stala už v 90. letech Sinéad O´Connor, ale nezůstala zdaleka jediná. Ze současných krásek kštici „odložily“ třeba modelka Cara Delevingne nebo herečka Kristen Stewart,

Než ale sama budete slavné krásky následovat, měla byste ale o plánovaném střihu vědět některé důležité informace. V první řadě je to fakt, že nejspíš hluboce zklamete maminky, babičky a vůbec všechny, kteří nad vámi budou lomit rukama, že jste měla přece ale „tak krásné vlasy“. S extra krátkým účesem budete budit pozornost, a to možná ne vždy úplně žádoucí.

Vy sama razantního střihu želet nebudete zejména tehdy, pokud máte kadeře značně poškozené, například odbarvováním. V takovém případě rozhodně má smysl kštici „restartovat“ razantním sestřihem.

Jednoznačně vám také „do karet“ hraje pravidelná ranní péče. Na účesu ve stylu „vstala a šla“ v tomto směru nemáte absolutně co zkazit. Praktičnost tohoto stylingu oceníte také v létě, kdy jednoduše skončí trápení se zpocenými vlasy neustále nalepenými na krku.

Komu sestřih na ježka nebude slušet

Na paměti musíte mít ale to, že sestřih na ježka rozhodně nesluší každé z nás. Dovolit si ho můžete především tehdy, když máte souměrnou tvář a jemné rysy. Vlasy ostříhané na délku několika milimetrů přitáhnou k obličeji pozornost, zvýrazní tak tvrdé črty v obličeji. Je proto možné, že i obvyklý make-up na vás bude „moc“ a budete tak nucena se líčit méně.

Symetrie je žádoucí také z hlediska tvaru hlavy. Abyste se mohla nechat ostříhat tímto způsobem, potřebujete pravidelný oválný tvar bez jakýchkoli viditelných nedokonalostí. Plochá místa už jednoduše prameny nezakryjete.

Musíte také vzít v úvahu vlasovou linii. Pakliže je vpředu ustupující nebo vzadu příliš nízká, nebude vámi zamýšlený styl vypadat tak dobře, jak si představujete.