Krása

Černé vlasy a zelené oči

Černé vlasy a zelené oči

Máte černé vlasy a zelené oči? Pak máte to štěstí, že jste se narodila jako uhrančivý výrazný typ. Jaká barva vlasů se k vám hodí a jak dotvořit celkový styling?

V Česku převládá letní typ

Nejprve trocha teorie k barevné škále v populaci. Zelené oči se objevují velmi vzácně. Byť mnohé ženy podle poměrně povrchních rad z módních magazínů zkoušejí sladit například líčení k barvě očí, takto jednoduchá celá problematika není. Jejich samotná barva vám mnoho nenapoví, rozhodující je podtón.

Lze říci, že jako zelenooká můžete s největší pravděpodobností být v Česku tzv. letní typ, tedy žena s narůžovělou pletí a popelavým podtónem ve vlasech. Ty mohou být i tmavší hnědé. Jakožto letní typ se nacházíte v barevně tlumeném spektru. To znamená, že se vám nedoporučují ostře zářivé barvy a výrazné kontrasty.

Jinými slovy: Zrovna vás by neměla zlákat klasická představa, že si svou typickou „myší“ hnědou zvýrazníte černou barvou. Nebude vám slušet, působit s největší pravděpodobností začnete příliš tvrdě, svému okolí se můžete zdát pobledlá, nevýrazná, se zanikajícími rysy a až nemocná.

Letnímu typu v šatníku i líčení svědčí světle modrá a modrozelená, tlumená vanilkově žlutá, mauve (našedlé) odstíny růžové a fialové, studená středně hnědá (tedy opět s šedým podtónem) atd.

Patříte k výraznému zimnímu typu?

Že jste výrazným zimním typem, to na první pohled zřejmě poznáte. Vaše oči totiž září doslova jako drahé kameny. A mohou být i právě zelené. Pokožku má v takovém případě zimní typ nejspíše světlou, opět s chladným podtónem.

Vlasy jsou přirozeně tmavé, od hnědé po přirozeně černou. Pokud zimní typ nemá své kadeře černé od přírody, je prakticky jediným, kdo si je může na tento odstín nabarvit. Vzhledem ke kontrastu tmavých pramenů a světlé pokožky se zástupkyním tohoto typu někdy říká Sněhurka.

Zimnímu typu sluší výrazné odstíny, které působí jakoby „čisté“. Lichotit vám budou zářivé barvy jako rubínově červená, tmavě modrá, citronově žlutá, tyrkysová, fuchsiová, ale také černá a bílá. Můžete si dovolit kontrast i ostrou barevnost, která na ostatních ženách vyhlíží vulgárně.