Krása

Asymetrický účes

Asymetrický účes

Asymetrické účesy jsou v módě. Toužíte po podobném? Měla byste si ho právě vy dopřát? Pro koho se podobné střihy vlastně hodí a pro koho nikoli?

Proč dát šanci asymetrickému účesu

Zjednodušeně řečeno můžeme říci, že asymetrický účes je ten, u kterého je jedna strana vlasů delší než druhá. Takto značně volná definice podtrhuje jeho nejdůležitější přednosti.

Nejlepší je na tomto stylingu jednoznačně to, že je vhodný pro dlouhé i krátké vlasy. Vyloženě prospět může jemným vlasům a byť se to na první pohled nemusí tak jevit, rozhodně ho uplatníte i na vlnitých kadeřích.

Navíc se hodí pro všechny tvary obličeje, dokonce i pro plnější nebo poněkud disproporční tváře. Věděla jste, že asymetrie je přímo skvělým nástrojem pro korekci tvaru? Jakékoli šikmé linie vlastně opticky prodlužují obličej, takže jsou ideální pro kulaté nebo hranaté tváře. Pokud jde o dokonalé oválné obličeje, ty vypadají úžasně s jakýmkoli typem střihu.

Takto pojatý sestřih si také užijete, pokud si do svého stylu jednoduše přejete vnést trochu jiskry. V podstatě jakýkoli běžný účes vypadá trendověji, pokud mu vtisknete asymetrii v ofině, předních pramíncích nebo v celých konturách účesu.

Asymetrii doplňte barvami

Stejně tak tento účes poskytuje perfektní prostor k tomu, abyste si pohrála také s barevností. Přímo k tomu vybízí například střih, s nímž budete připomínat malou mořskou vílu: Pracuje s polodlouhými vlnitými vlasy na jedné straně a zkrácením na straně druhé. Pokud si troufněte, nechte si zároveň hřívu obarvit na ohnivě červenou.

Zkrácením vlasů v bočních partiích můžete svým vlasům dodat pomyslnou „vzpruhu“. Ideálně se toto pojetí hodí hlavně pro krátké vlasy. Navíc se rozhodně nemusíte bát, že byste ho nezvládla upravit. Lehce nedbalý vzhled ve stylu „právě jsem vstala z postele“ je naopak žádoucí.

K polodlouhým vlasům skvěle sedí také krátká asymetrická ofina, která připomíná patku. Pokud si troufnete na lehce punkově vyznívající sestřih, můžete ho navíc i zvýraznit některou bláznivou barvou, například zelenou.