Krása

Husté vlasy a mikádo

Husté vlasy a mikádo

Patříte k majitelkám od přírody husté hřívy? Jistě máte být na co pyšná. Zhlédla jste se ve stylovém mikádu? Ukážeme vám, zda se pro vás hodí.

Hodí se mikádo pro husté vlasy?

Husté vlasy jsou snem mnoha žen, a to snem mnohdy ne tak zcela tajným. I když vaše kštice krásně vynikne v dlouhém závoji, je pochopitelné, pakliže zatoužíte po změně. A může se jí stát právě stylové mikádo.

Tento účes je nadčasový a variabilní. Funguje na téměř každém tvaru obličeje, struktuře vlasů. Právě struktura, ale i délka vlasů ovlivní to, pozor, to, jaký dojem nakonec mikádo vyvolá. Takzvaný bob je také „odpovědí“ na četné vlasové problémy. Jemným vlasům dodá objem, ty husté zase dokáže odlehčit.

Ideálně se pro vás především hodí krátké mikádo. Vlasy pak mohou končit přibližně v úrovni čelisti, ale také sahat až na ramena.

Dovolit si také můžete intenzivní prostříhání. Právě rozvrstvení účesu pomocí sestříhání do mnoha stupňů a protenčení konečků je ideální pro velmi hustou kštici. Vyhnete se tím nežádoucímu efektu, kdy váš účes bude připomínat vlivem trojúhelníkového tvaru zvon. Podobně umí účesu lichotivější tvar dodat také asymetrické pojetí.

Jaká jsou úskalí mikáda z hustých vlasů

Co ovšem kadeřníci nedoporučují, je sestřihování vlasů kolem obličeje. Namísto toho si raději zvolte ofinu, případně si ponechte dlouhé vlasy v předních partiích.

Celý sestřih by měl také záměrně působit poněkud nedbale. To znamená se především vyhnout tupému střihu a všem technikám, které by vám vytvořily příliš uhlazený účes. Současné kadeřnické trendy vsázejí na přirozenost a záměrnou nedokonalost.

A to platí nejenom při samotném střihu. Mikádo totiž následně ani nemusíte nijak dál upravovat, vlasům ponechte volnost a dovolte jim, aby projevily svou přirozenou texturu.

Pokud vás tak poněkud irituje skutečnost, že účes vypadá tak, jak potřebujete, přibližně dvě hodiny poté, co jste se vrátila od kadeřníka, ale sama si ho druhý den upravit neumíte, radujte se. Vaše mikádo by mělo nyní vypadat jednoduše přesně tak, jako by se ho žádný kadeřník nedotkl.