Krása

Studená světle hnědá barva na vlasy

Studená světle hnědá barva na vlasy

Hnědá představuje ve světě barev na vlasy pomyslnou nestárnoucí klasiku. Jak docílit studené světle hnědé?

Studená světle hnědá z drogerie: Proč bude problém ji najít?

Nejprve byste si při výběru barvy na vlasy měla být jistá, jaký odstín vám sedí. Studená světle hnědá je vhodnou volbou pro podstatný počet žen v našich končinách. Patří totiž k tlumenému letnímu typu.

Posléze je potřeba zodpovědně zvážit, zda se chcete barvit sama nebo to necháte na profesionálovi. Kadeřnické barvy na vlasy pracují na shodném principu jako ty z drogerie a jsou podobné i svým složením.

Problém tkví v první řadě v notně zmatečném systému značení těchto výrobků. Výrobci barev pro laické použití totiž potřebují hlavně marketingově atraktivní názvy. Na krabičkách se tak poeticky dočtete, že se jedná o „hořkou čokoládu“, ale číselné značení není sjednocené.

Kadeřník používá naproti tomu přípravky, jejichž parametry jsou zřetelně dané. Určeny jsou stupně základních odstínů i značení pigmentů, které se posléze používají k vytvoření požadovaného odstínu ze základních tónů. Kódy a poměry pro namíchání jsou zpracovány vždy ve vzorníku u výrobce.

Jaká jsou další úskalí domácího barvení

Navíc se musí odborník zamyslet nad strukturou vlasů a použít optimální vyvíječ, aby docílil žádoucího odstínu. Promyslet je potřeba i dobu působení. Bez znalosti teorie působení barev a praktických zkušeností je tedy složité odhadnout, jak bude barva ve výsledku vypadat.

Druhé úskalí tkví v tom, že barvy z drogerie jsou opatřeny silnějším vyvíječem, než by bylo zapotřebí. Jejich výrobci totiž potřebují, aby fungovaly naprosto univerzálně na jakémkoli typu vlasů.

Navíc si po delší době barvení můžete všimnout toho, že jsou prameny stále tmavší. Způsobeno je to vrstvením pigmentu. Barva též chytá odlišně na přírodní odrost, na vlas barvený nebo odbarvený. I když tak použijete stále stejný odstín, je pravděpodobné, že délky budou tmavé, zatímco odrosty světlejší. Jen těžko tak dosáhnete vysněné světle hnědé.

Docílit přirozeně vyhlížejícího odstínu tak může být paradoxně mnohem náročnější než si „pořídit“ vlasy duhově barevné. Zodpovědně si tedy sama rozhodněte, zda se do podobného podniku chcete opravdu pustit. V kadeřnickém křesle máte mnohem větší jistotu, že se vše podaří.