Krása

Vlasy do špičky

Vlasy do špičky

Vlasy do špičky jsou specifickým typem střihu. Jak se stříhají a pro koho je tento typ účesu vhodný?

K čemu slouží sestřih do špičky

Jinak se tomuto účesu říká také střih do V, neboť svým tvarem toto písmeno připomíná. Jde o lichotivý střih, který přetrvává i v módě elegantních mikád nebo rozverných pixie.

Jeho charakteristickým rysem je především textura a pohyb. Dáno je to sestříháním vlasů do vrstev. Střih do V je jednoznačně zajímavější než klasický tupý sestřih. Než se ale posadíte do kadeřnického křesla, měla byste si uvědomit některé jeho důležité aspekty.

V první řadě lze tuto techniku použít k úpravě vlasů jakékoli struktury vlasů a libovolné výchozí délky. Přestože tento účes v principu vypadá lépe na ženách s rovnými vlasy, snadno ho dosáhnou i majitelky vlnitých nebo kudrnatých kadeří.

Pomůže vám především vnést do vlasů objem. Začít stříhat můžete už od horní částí nebo až od středních partií v závislosti na tom, jak výrazný objem si přejete do vlasů vnést. Sestřih do špičky představuje skvělou volbu i pro ženy, které si chtějí zachovat délku vlasů, ale přejí si svoje kadeře odlehčit. 

Komu sluší střih do špičky a jak ho upravit

Tento styl je ideální zejména pro ženy s hranatým nebo podlouhlým obličejem, protože vrstvy ho dokonale orámují a ještě více zvýrazní jeho rysy.

Střih do špičky může být proveden pouze jemně, tedy primárně v koncích vlasů, případně může být extrémně dobře definován. V takovém případě začíná blízko uší a ramen. Střih do V lze také doplnit ofinou a dodat mu tímto na dramatičnosti.

Variabilní je i z hlediska následných úprav. Ideální jsou ležérně působící jemné vlny vytvořené bez tepla, jen za pomocí vlasů spletených do copu.

Vytvořit si taktéž můžete jemný a uhlazený vzhled, ovšem pozor, místo přísně hladkého účesu vytvořeného žehličkou se spolehněte na vyfoukání přes kulatý kartáč. Vytvoříte tak maximálně elegantní look.