Krása

Kudrnaté vlasy – mikádo

Kudrnaté vlasy – mikádo

Jste hrdou majitelkou kudrnatých vlasů? A toužíte zároveň po sestřihu na mikádo? Jde tato kombinace na jedné hlavě dohromady?

Kudrnatému mikádu sluší stupně

Mikádo samozřejmě nemusí nabývat jen uhlazené podoby. Rozhodně tak jako hrdá majitelka kudrnaté hřívy nejste „odsouzena“ k tomu zůstat u dlouhých vlasů nebo si svoje lokny začít pravidelně žehlit.

Naopak svým kadeřím dopřejte svobodu a ponechte jim přirozenou strukturu. Na specifickou podobu kudrnatých vlasů je možné navíc uzpůsobit naprostou většinu stylů mikáda neboli bobu. V kadeřnickém světě se tak rozeznávají například mikáda obrácená, šikmá, áčková, stupňovitá a mnohá další.

Kudrnaté mikádo umí být ženské, hravé a má i výhodu ve snadné úpravě. Poměrně dlouho panoval rozšířený názor, že tento typ vlasů vypadá lépe delší, protože prameny mají přirozenou tendenci růst nejprve směrem do šířky a pak až dolů. Jde ale o předsudek, kudrnaté mikádo je velmi šik.

Za jednu z nejlepších voleb lze pro majitelky takových vlasů považovat lehké stupňovité sestřižení. Pomůže vám je „zkrotit“, účesu dodá lichotivý tvar a napomůže k definování specifické struktury vašich kudrlin. Čím kratší je délka vlasu, tím strukturovaněji a pružněji budou kadeře vypadat.

Vybírejte dle tvaru obličeje a nezapomeňte na péči

Zohlednit při výběru konkrétního střihu musíte především tvar obličeje. Ke kulatým tvářím se hodí spíše delší vlasy. Naopak oválný tvar je symetrický, pokud vás tak příroda obdařila těmito rysy, velmi pravděpodobně „unesete“ téměř jakýkoli účes.

Na paměti mějte i to, že správným sestřihem vaše starost nekončí. Neméně důležitá je i adekvátní péče o vlasy, především dostatek hydratace. Jinak si „zaděláte“ na vzhled evokující nepříliš slušivou paruku.

A pozor, pokud k pyšným majitelkám přirozených prstýnků ve vlasech zrovna nepatříte, výše uvedené informace pro vás mohou být taktéž platné. Stačí se svým kadeřníkem probrat možnosti trvalé.