Krása

Účesy pro krátké vlasy – rozcuch

Účesy pro krátké vlasy – rozcuch

Dlouhé vlasy reprezentují symbol ženskosti. Neznamená to ale, že byste s krátkými vlasy nemohla být dostatečně sexy. Které stylové rozcuchy si můžete pořídit?

Pro koho se hodí krátké rozcuchy a proč

Podobný krátký účes se nepříliš lichotivě nazývá také chlapecký. Vyžaduje tak jednoznačně dostatek sebevědomí, abyste ho mohla nosit s pocitem, že jste nerezignovala na to, být opravdu krásná. Styling ve zkrácené délce je sice skutečně velmi praktický, to by ale neměl být jediný důvod, proč se k němu uchýlíte.

Tyto účesy se velmi snadno upravují a jsou nenáročné na údržbu. Často je preferují hlavně ženy sportovního typu, které navíc nechtějí řešit, co s vlasy v každodenním shonu. Opravdu vytížené dámy by ale měly vědět, že čas na kadeřníka je potřeba si najít. Krátké vlasy už cca po 2 týdnech přestávají držet tvar, po 4 týdnech už je stav téměř neúnosný a oživení střihu je nutné.

Výhodou je i to, že lze podobný účes snadno vytvořit z jakékoli původní struktury vlasů, tedy jak z vlnitých, tak rovných.

Které účesy se hodí pro trendy krátký rozcuch:

  • dvoubarevné mikádo
  • asymetrický bob
  • rozcuchané pixie

Dvoubarevné mikádo

Klasické mikádo přímo vybízí k tomu, abyste jeho linie oživila lehce vlnitým stylingem, který ho z hladkého účesu promění ve střapatý rozcuch. Určitou vizuální roztříštěnost můžete podpořit i ustřižením patky. Zastrčte si vlasy na druhé straně za ucho a zvýrazněte patku i postranní prameny navíc odbarvením.

Asymetrický bob

Oblíbené mikádo je mezi ženami populární i v asymetrickém provedení. Jde o účes, který je nenáročný na údržbu. Pohrajte si s neuspořádanou strukturou a nechte si vlasy promelírovat. Navíc nejste vyloženě nucena nosit ho jen v podobě rozcuchu. Pro dny, kdy potřebujete vypadat decentněji, ponechte vlasy uhlazené.

Rozcuchané pixie

Tento účes se vyznačuje krátce střiženými boky, které postupným střihem přicházejí v delší vrchní partie. Přední část je pak stylizovaná jako dlouhá ofina. V tomto případě jde díky výraznějšímu zkrácení o účes pro odvážné dámy, který je ale absolutně trendy.