Krása

Blond přeliv na melírované vlasy

Blond přeliv na melírované vlasy

Přeliv představuje jeden z typů barvy na vlasy. O co se jedná a proč se používá na melírované kadeře? Jakou funkci má blond melír?

Co je to přeliv

Přeliv se označuje také jako semipermanentní barva. Někdy se používá tento výraz i jako souhrnné označení pro barvy semipermanentní a demipermanentní.

V principu byste měla vědět, že přeliv nemá tak intenzivní krycí schopnosti ani výdrž. Vydržet může v průměru 12 až 30 umytí, ve vlasech je tak patrný po dobu asi 8 týdnů. Ovšem pozor, závisí to i na typu a struktuře vlasů.

Způsobeno je to tím, že permanentní barva obsahuje pigmenty pronikající až do vlasové kutikuly. Otevření vlasového vlákna vyvolá nejčastěji amoniak či jiné alkalické složky. Permanentní barva se tedy nikdy nesmyje, pouze odrůstá.

Permanentní barva je aktivována vyšší koncentrací peroxidu, běžně je to 6 až 9 %. Přeliv obsahuje pouhá 3 % této látky, proto je pro vlasy šetrnější.

Proč se používá přeliv

Důvody pro použití přelivu plynou z toho, že jde pouze o dočasné řešení, některé dámy si chtějí jednoduše vyzkoušet změnu.

Přeliv v zásadě umí:

  • barvu ztmavit
  • zbavit vás nežádoucích teplých tónů
  • oživit
  • obarvit vlasy tón v tónu

Tento typ produktu tedy na vlasech vytvoří přirozenější efekt. To lze využít i pro melírované vlasy, kdy se používá na vytvoření požadovaného odstínu, většinou studeného.

Nejčastěji se tak aplikuje přeliv stříbrný. Vaše kadeřnice vám může nabídnout i blond přeliv, který zjemní příliš výrazné přechody mezi původními tmavšími a zesvětlenými vlasy.

Vzhledem k tomu, že tento přípravek nemá plnou krycí schopnost, se určitě nemusíte bát efektu „barevné helmy“. Pozor by si ale měly dát majitelky šedých vlasů. Máte-li první šediny a chcete je skrýt, přeliv je pro vás vhodný. Nezmění výrazně váš původní odstín a šediny natónuje jen mírně. Dá se s nadsázkou říct, že ve vlasech tak budete mít vytvořený jakýsi melír přirozený.

V případě, že máte již šedin větší počet, uvádí se asi 50 %, přeliv je už všechny nezakryje. Opět tak musíte sáhnout po permanentní barvě.