Krása

Polodlouhé vlasy – sestříhané

Polodlouhé vlasy – sestříhané

Polodlouhé vlasy jsou tradičním druhem účesu. Proč byste si je navíc měla dát sestříhat? Komu podobná změna prospěje?

Pro koho se hodí polodlouhé sestříhané vlasy

V první řadě je podobný styling naprosto univerzální. Středně dlouhé vlasy oživené sestříháním (vrstvené) jsou mimořádně oblíbené mezi ženami všech věkových kategorií, tvarů obličeje a typů vlasů. Dovolit si je tak může skutečně každá žena.

Efekt, který vytváří sestříhání, spočívá hlavně v přidání textury a tvaru. A samozřejmě také objemu. To je ideální především pro majitelky jemných vlasů.

Takzvaně vrstvené vlasy se hodí ale jednoduše pro každou dámu, která si přeje decentní změnu. Divoké vlasové experimenty s odbarvením nebo radikálním sestřihem „na kluka“ končí často zklamáním a dlouhým odrůstáním po dobu několika měsíců. Není proto radno je podnikat úplně impulzivně a bez rozmyslu.

Které účesy se sestříhanými vlasy jsou aktuálně trendy

Polodlouhé vlasy ve vrstvách jsou nestárnoucí a vlastně je nemůžeme vyloženě ani označit za trend. Jsou dokonale nadčasové. Inspirovat vás nyní může například:

  • texturované mikádo
  • mikádo s ofinou
  • vrstvený sestřih s tupou ofinou

Texturované mikádo

Mikádo je praktickým účesem, který se velmi dobře udržuje. Tradičně ho kadeřnice stříhají rovně. V tomto případě končí na ramenou a přidává efektní sestříhání. To nabízí značnou svobodu v následném stylingovém řešení: Účes může být elegantně hladký nebo lehce rozcuchaný u majitelek rovných vlasů. Přirozeně vlnité vlasy vytvoří v tomto účesu extra objem.

Mikádo s ofinou

Vaše sestříhané mikádo může rovněž doplnit ofina. Celkový styling je v tomto případě záměrně hodně rozcuchaný až vyhlížející chaoticky. Pro závěrečnou tečku za ním se hodí především oblíbená ofina ve stylu „záclonky“.

Vrstvený sestřih s tupou ofinou

V tomto případě vycházíme z o něco delších vlasů než u mikáda. Máte-li pocit, že ve stejné délce jsou jednoduše trochu nutné, právě sestříhání do vrstev jim dodá trochu drzý look. I tento look doplňuje ofina, tentokrát ale v tupém střihu. Zamaskovat s ní navíc opticky zvládnete vyšší čelo.