Krása

Svatební účesy polorozpuštěné vlasy

Svatební účesy polorozpuštěné vlasy

Svědkové vybraní, o nejromantičtějším místě na světě rozhodnuto, ale ideální svatební účes stále v nedohlednu? Jestliže vstup do manželství právě čeká i vás, zvolte polorozpuštěné vlasy. V čem tkví výhody tohoto stylingu?

Komu lichotí polorozpuštěné vlasy

V angličtině se tento typ účesu označuje výrazem „half updo“ nebo „half up half down“. Tedy vlastně „napůl nahoru, napůl dolů“. Česky jej označujeme jako polorozpuštěné vlasy. Prakticky jde o styling, který má něco z obou účesových „světů“.

Pro svatbu jde o ideální styling, neboť ho přizpůsobíte téměř jakémukoli ladění od rozevlátého obřadu na louce či boho svatby přes klasický koncept až po akce s vintage nádechem. Tento svatební účes je dokonale nadčasový.

Navíc jde o vrcholně praktický styl, který vás zbaví problému s vlasy neustále padajícími do očí a současně dá vyniknout délce. Hodí se tak primárně pro dlouhovlasé nevěsty.

Které polorozpuštěné účesy se hodí na svatbu

  • poloviční drdol
  • variace na twist
  • zapletené copánky

Poloviční drdol

Klasický vzhled s drdolem se hodí pro většinu typů obličeje. Kombinuje v sobě formální eleganci francouzského twistu s kaskádovitě padajícími vlasy. Pro zvláště romantický efekt se většinou partie rozpuštěných vlasů natáčejí, aby získaly vzhled romantických volných vln.

Variace na twist

Výhodou je, že tento typ svatebního účesu je velmi jednoduchý a hodí se pro krátké i dlouhé vlasy. Právě pro minimalistické pojetí zatočených vlasů nejlépe souzní se svatbou v ležérním duchu, která se odehrává v přírodě. Podobný vzhled ocení také rustikálně laděné nevěsty. Styling je velmi variabilní: Twist může být stažený zepředu dozadu, rozdělený nebo uprostřed.

Zapletené copánky

Zapletené copánky představují další obměnu polorozpuštěných vlasů pro účely svatebních a společenských účesů. Jste-li duší rozevlátým bohémem, jde o vhodnou variantu přímo pro vás. Víc noblesy tomuto pojetí dodáte ofinou, zkombinováním s natupírovaným bouffant drdolem nebo o něco jednodušeji i vlasovými doplňky jako jsou například sponky.