Krása

Dva copánky od hlavy

Dva copánky od hlavy

Dva copánky od hlavy, to je velmi roztomilý a rozverný styling. Pro koho se hodí a jakou technikou je vlastně uplést?

Dva copánky nejsou jen pro školačky

Možná jste dva copy na hlavě měla naposledy ve spojení se školní aktovkou na zádech. Etapu školních dní s prvními láskami zvolna odvál čas a vlasový styling jste změnila. Dvou copů se ale rozhodně vzdávat nemusíte.

Jde o praktický účes hlavně na letní měsíce. Ač se můžete hodně potit, váš účes se doslova ani nehne a stále budete vypadat upraveně. Podobný problém řeší hlavně majitelky velmi hustých vlasů. Dvojice copů představuje dobrou volbu pro ty, které si nechtějí dát svou kštici radikálně prostříhat.

Dva copánky jsou také vysoce praktické a hodí se hlavně na každodenní nošení. Zafixují totiž všechny vlasy, které vám nebudou padat do očí a překážet. To oceníte při cvičení, ale například i venku, když fouká a vy nechcete mít vlasy nalepené v ústech.

Jak uplést dva copy od hlavy

Můžete se samozřejmě spokojit „s běžnými“ copy ze tří pramenů. Nebo je ještě vylepšit o zapletení od hlavy. Na to existují dvě základní techniky:

  • francouzský cop
  • holandský cop

Francouzský cop

Francouzský cop v duchu svého názvu dodá své nositelce charisma hodné pravé Pařížanky. Vypadá ve srovnání s běžnou technikou složitěji, stačí ale pochopit jeho podstatu.

Začněte plést klasický cop ze tří rovnoměrných pramenů. Vytvořte takto několik řad. Následně je nutné při pletení vždy přidat další vlasy. To provedete tak, že je seberete z postranních partií a přidáte je k levému nebo pravému prameni, než ho přehodíte doprostřed.

Holandský cop

Holandský cop představuje v principu takový francouzský cop naopak. Charakteristický je pro něj větší objem, opticky víc vystupuje z linie vlasů. Proto se hodí i pro majitelky od přírody nijak bujné hřívy, vytváří na vlasech vlastně 3D efekt.

Podstatou holandského copu je to, že se postranní prameny přes prostřední nepřehazují, ale podstrkávají. Efektu copu od hlavy je opět dosaženo navíc i díky postupnému přidávání vlasů z postranních sekcí.