Krása

Světle zrzavá barva na vlasy

Světle zrzavá barva na vlasy

Odstín světle zrzavé barvy na vlasy reprezentuje krásnou a zajímavou barvu. Komu vlastně sluší a proč?

Co jsou světle zrzavé vlasy

Někdy se tento odstín popisuje jako světle zrzavé vlasy, setkáte se jednoduše i s označením jahodová blond nebo rose gold, tedy český ekvivalent by v tomto případě zněl „barva růžového zlata“.

Jde jednoduše řečeno o barvu, která není tak kontrastní a výrazná jako klasická zrz. Podobný zajímavý odstín na vlasech nosí třeba herečka Amy Adams.

Komu sluší světle zrzavá

Ideální je tato barva vlasů hlavně pro ženy, které jsou přirozené blondýnky a chtějí svůj původní odstín změnit. Těmto ženám podobný tón do tváře dodá určitou zářivost. Světle zrzavá je, jednoduše řečeno, způsob, jak si přirozeně dodat určitou jiskru.

Jde hlavně o ženy, které jsou zástupkyně tzv. jarního typu. Jarní typ je žena nebo dívka, pro níž jsou charakteristické:

  • světlejší pokožka se zlatavým podtónem
  • v letních měsících výskyt pih
  • většinou světle hnědé vlasy s měděnými odlesky, někdy zrzavé vlasy nebo medová blond
  • celkově spíše tlumený dojem

Může být jahodová blond i studená?

V zásadě lze výše zmíněný odstín upravit i do podoby tzv. „studené“. Pak může být vhodný i pro letní typ. To znamená, že ve vlasech budete mít chladnější podtón, který by se dal opsat jako pastelově růžová.

Jde o barvu vlasů, kterou lze doporučit hlavně pro letní typy, tedy zástupkyně tlumené barevnosti na opačném spektru, než je jaro. Výrazný zimní typ by se nejspíše měl spolehnout na zářivě červenou s opět studeným malinovým podtónem. V tlumené barevné paletě takové ženy zanikají.

Vždy je nutné respektovat přirozenou barvu vlasů, kterou má žena od přírody. Jejich podtón je vždy v souladu s pletí včetně rtů a barvou očí. Ani obarvením hřívy tak vaše přirozená barevnost nevymizí.

A pozor, majitelky od přírody tmavší kštice samozřejmě čeká o něco složitější proces sestávající z odbarvení. V takovém případě byste ale měla kadeře mít v adekvátní kondici, aby složitý proces zesvětlení zvládly.