Krása

Krátké vlasy – střihy podle obličeje

Krátké vlasy – střihy podle obličeje

Jste-li zvyklá na dlouhé vlasy, můžete váhat, zda se nechat ostříhat. Pro téměř každý tvar obličeje však existuje vhodný krátký střih. Jak poznat ten nejlepší právě pro vás?

Jaké tvary obličeje rozlišujeme

Podle tvaru tváře můžeme ženy a dívky rozlišit do několika kategorií:

  • oválný tvar obličeje
  • obličej ve tvaru srdce
  • protáhlý tvar obličeje
  • hranatý tvar obličeje
  • kulatý tvar obličeje

Co je podstatou výběru vhodného stylingu? Prakticky jde u jednotlivých účesů o vytvoření harmonického celku. To znamená, že sestřih by měl být vůči tvaru obličeje kontrastní, aby se proporce opticky vyrovnaly.

Které účesy volit podle tvaru obličeje?

Jak vlastně poznat, jaký tvar obličeje máte? Využijte jednoduchý test: Postavte se před zrcadlo a stáhněte si vlasy. Skutečně by vám neměly padat do obličeje, udělejte si tedy culík, ofinu či další „neposedné“ prameny zasponkujte.

Následně si tvar obkreslete například rtěnkou, smývatelným fixem nebo mýdlem. Z tohoto obrysu určete tvar.

Podle tvaru obličeje můžete následně vybírat tyto střihy:

Oválný tvar obličeje

Majitelky oválné tváře patří k těm nejšťastnějším. Mohou si totiž vybrat jakýkoli sestřih, skvěle na nich bude vypadat úplně vše.

Obličej ve tvaru srdce

Pixie střih sluší oválným, srdcovým a hranatým obličejům. Nejkrásnější ale je vyloženě na dívkách se srdcovitým typem obličeje. Dbejte jen na to, abyste svému účesu v horních partiích nepřidávaly příliš velký objem.

Protáhlý tvar obličeje

Pokud máte protáhlý tvar obličeje, dopřejte si střapatý účes shag. Tento krátký sestřih může váš obličej opticky rozšířit a dodat linii tváře požadovaný objem, který by jí mohl chybět.

Hranatý tvar obličeje

Bob s ofinou skvěle vykouzlí na hranatém obličeji opticky o něco kulatější dojem. Jestliže jste majitelkou rovných vlasů, máte skvělý základ k vlasovým experimentům. Podobný účes je možné vytvořit i na kudrnatých vlasech, počítejte ale s náročnější údržbou.

Kulatý tvar obličeje

Asymetricky střižené mikádo může váš kulatý obličej mírně prodloužit. Pokud k němu přidáte navíc ofinu na stranu, jde o dokonalý účes přesně pro vás.