Krása

Přírodní barva na šedivé vlasy

Přírodní barva na šedivé vlasy

Proces stárnutí je přirozenou součástí života. S tím souvisí také ztráta melaninu v těle, což je pigment zodpovědný za barvu vlasů, a vlasy zkrátka šedivějí. Barvení šedivých vlasů chemickými barvami vyžaduje hodně úsilí, zejména pokud jde o pečlivost. Dnes si ukážeme, jak zpomalit šedivění vlasů, či jak přirozeně zakrýt šedivějící kořínky.

Káva

K přírodnímu zakrytí šedivých vlasů můžete použít obyčejnou kávu. Káva obsahuje pigment, který obarví vaše vlasy, a vy tak budete mít tmavé, lesklé a zdravé vlasy. Ať už chcete mít tmavší vlasy, či jen zakrýt šediny, používejte kávu dle následujícího postupu.

Jeden šálek kávy, ideálně espressa, smíchejte se stejným množstvím vody. Pro větší koncentraci můžete přidat také 2-3 lžíce kávy rozpustné. Takto připravenou směs naneste na vlasy a nechte působit hodinu. Následně opláchněte studenou vodou.

Henna

Henna má přirozenou barevnou pigmentaci, takže snadno zakryje šedé kořínky. Smíchejte 2-3 lžíce práškové henny, ½ lžičky citronové šťávy a vychlazený silný černý čaj v množství, aby vám vznikla pasta. Naneste na pokožku hlavy. Nechte působit 30 minut a následně opláchněte studenou vodou.

Jablečný ocet

Díky esenciálním enzymům může jablečný ocet pomoci zachovat melanin ve vlasových folikulech, a tím zabránit šedivění vlasů. Použití jablečného octa pomáhá udržovat pokožku hlavy hydratovanou a zvlhčenou. 

Vezměte jeden šálek jablečného octa a přidejte do něj dva šálky vody. Nalijte tento roztok na vlasy a nechte půl hodiny působit. Poté opláchněte studenou vodou.

Bramborové slupky

Bramborová slupka obsahuje velké množství škrobu, který funguje jako barvivo, čímž zpomaluje šedivění vlasů a snadno ztmavuje vlasové folikuly. Slupky brambor povařte ve zhruba dvojnásobném množství vody, po chvíli přidejte pár kapek esenciálního oleje dle vlastního výběru. Vychladlou tekutinu naneste do vlasů, poté opláchněte vodou.