Krása

Hnědý melír do blond vlasů

Hnědý melír do blond vlasů

Pokud zatoužíte po světlejším odstínu vlasů, jistě nechcete, abyste jste měla na hlavě jednolitou blond barvu. Pro přirozenější vzhled a vnesení lehkého kontrastu k blond byste měla vlasy dobarvit melírem v tmavším odstínu. Jaký odstín melíru zvolit a jak je to s péčí? To si podrobněji rozebereme v tomto článku.

Jaký odstín melíru zvolit?

Odstín hnědého melíru byste měla volit o jeden až dva odstíny tmavší, než je vaše blond barva. Pokud byste totiž zvolila až příliš tmavý odstín hnědé, celkový dojem bude působit až příliš tmavě a vůbec ne blond. Odstín hnědého melíru tedy skutečně promyslete, ať pak nemusíte procházet složitým procesem odbarvování, které často vede k poškození vlasů. 

Poškozuje hnědý melír vlasy?

Zatímco blond melír vyžaduje odbarvení vlasů, hnědý melír tuto zvláštní přípravu vlasů nevyžaduje. Vzhledem k tomu, že odbarvování je pro vlasy obecně škodlivé, je tedy melírování tmavším odstínem k vašim vlasům mnohem šetrnější.

Můžu používat fialový šampon?

Fialový šampon nijak nezesvětluje ani netónuje hnědý melír. Pokud se chcete vyhnout nažloutlým tónům vašeho blond odstínu, rozhodně byste měla fialový šampon používat. 

Jak pečovat o blond vlasy s hnědým melírem?

Barvení vlasy zatěžuje a může vést k jejich oslabení a lámavosti. Měla byste jim tedy kromě barvy dopřávat také pravidelnou výživu. 

Vlasy pravidelně umývejte šamponem i kondicionérem. Jednou nebo dvakrát týdně vyměňte svůj oblíbený šampon za fialový šampon. Pro ještě lepší vyživení vlasů používejte jednou týdně masku na vlasy.

Zakryje také šediny?

Hnědý melír je mimo jiné také skvělým pomocníkem pro zakrytí šedin. Pokud si necháte udělat melír, který bude ve vaši přírodní barvě, šediny nebudou tak výrazné. Hnědý melír také opticky zpomalí odrůstání vlasů, a tak nebudete muset sedět u kadeřníka každý měsíc.