Krása

Vyčesané účesy na ples

Vyčesané účesy na ples

Vyčesané vlasy platí stále za jednu z nejoblíbenějších variet plesového stylingu. Komu sluší a kterými účesy se můžete inspirovat?

Vyčesané vlasy stále vládnou plesovému stylingu

Maturitní ples je pro mladé dívky mimořádnou událostí, která má být jednoduše nezapomenutelná. Kromě volby těch nejlepších šatů slečny intenzivně řeší i svoje účesy.

V tomto věku se přitom mladé dámy stále ještě typicky po stránce stylu hledají. Některá tak na cestě za vyjádřením vlastního stylu volí klasický vzhled, jiná touží být odvážnější. Jednou z plesových stálic jsou jednoznačně vyčesané vlasy.

Tento styl působí velice elegantně a sluší každé dívce. Inspiraci v něm navíc kromě mladších ročníků najdou i zralé dámy. Pakliže tak plesy patří k vašim oblíbeným společenským událostem, pojďte se inspirovat s námi.

Které účesy z vyčesaných vlasů vám budou slušet

Variací na vyčesané vlasy existuje velmi široká škála. Pro inspiraci nabízíme například:

  • The Back Braid
  • Top Knot
  • Retro Ponytail

The Back Braid

Tento účes je originálním mixem formálního a hravého stylingu. A navíc není ani složitý. Jak na to? Vytvořte tři části vzadu na hlavě od zátylku až po temeno hlavy. Každou sekci zapleťte do francouzského copu a zajistěte gumičkou. Přetočte copy směrem nahoru přes hlavu, vytvořte hladký culík a opět použijte gumičku. Všechny zbývající vlasy svažte do pevného drdolu a nastříkejte lakem na vlasy.

Top Knot

Top Knot neboli vysoko posazený drdol vypadá jako něco, co můžete na hlavě mít nejvýš ve sprše. Ovšem do společnosti ho nosí i hvězdy, stačí si vzít příklad z Rihanny. V čem spočívá její tajemství? Vlasy si před vyčesáním narovnejte a dbejte na to, aby byl výčes skutečně hladký. Toho docílíte tak, že vyřazený zubní kartáček postříkáte lakem na vlasy a vlasy s ním přejedete.

Retro Ponytail

Retro culík je přesně to, co každá slečna potřebuje, aby ve svůj velký večer udělala dojem. Jak ho docílit? Začněte vyfoukáním, vlasů, jejich konce foukejte směrem ven. Stáhněte je do vysokého a pevného culíku a uhlaďte poletující vlasy pomocí kartáčku, na který opět nastříkáte lak. Lehce vyčešte culík a konečky zafixujte další dávkou laku.