Krása

Nepovedené ombre

Nepovedené ombre

Nepovedené ombré u kadeřníka

Nepovedené ombré čas od času vyjde i z pod rukou profesionálního kadeřníka. V zásadě v takovém případě máte dvě možnosti:

  • oprava na vlastní náklady
  • reklamace služby u původního kadeřníka

První varianta je jednoznačná: Celou záležitost necháte být, oželíte peníze a vyrazíte ke zkušenější kadeřnici, která umí s odbarvovačem pracovat lépe.

Důvodů, proč se ombré nepovedlo, může být více. Kadeřník mohl jednak použít špatnou techniku barvení, barva by se měla nanášet záměrně nerovnoměrně. Častým nešvarem je také příliš dlouhá doba působení peroxidu. Pro práci jsou tedy potřeba určité zkušenosti a pokud je vlasový stylista nemá, může to skončit podobnou katastrofou. Nepovedené ombré se však ve zkušených rukách dá zachránit.

Druhou možností je pustit se do reklamace. U účesu nemáte klasickou záruční lhůtu, kterou znáte z koupě zboží, ale bránit se nepovedenému výsledku samozřejmě můžete. Ozvěte se ale ideálně hned. Také platí, že dokud se službami nejste opravdu spokojeni, neplaťte je.

Nepovedené ombré doma

Profesionální kadeřníci zpravidla před domácími experimenty se zesvětlovači varují. Melírování, ombré a další techniky by měly být přísně zakázány. Jen málokterá zákaznice totiž ví, co si ke svým vlasům může dovolit.

Nepovedené ombré je tak ještě tím menším problémem, který může nastat. Pokud vám vyšla podivná flekatá rezavá místo sexy blond, můžete vlasy obarvit zpět na tmavší odstín. Ovšem počkejte den až dva. Okamžitým barvením byste jednak svou kštici vystavila náporu další chemie, což na ni má devastující vliv, ale také by společně mohly oba přípravky reagovat. Barevný výsledek by stále nemusel být takový, jaký očekáváte.

Pokud chcete mít jistotu, že napodruhé bude výsledek lepší a na hlavě budete mít skutečně to, co jste si přála, opět nezbývá, než doporučit služby kvalitního kadeřníka.