Krása

Letní typ – barva vlasů

Letní typ – barva vlasů

Barevná typologie je poměrně mocným nástrojem pro určení vhodných barev, které vám mohou slušet. Jste letní typ? Co to pro vás znamená?

Vhodné barvy pro letní typ

Letní typ je barevný typ, který v tuzemských podmínkách převažuje. Uvádí se, že až 75 % žen patří právě do této kategorie.

Léto je na barevném spektru tzv. studené. To znamená, že by tomu mělo přizpůsobit i svou barevnou škálu. Typickým reprezentantem této barevné palety je světle modrá. Kromě ní by léto mělo nosit ještě následující barvy:

  • šedozelená
  • šedohnědá
  • starorůžová
  • šedá

Vždy by se mělo jednat o barvy světlé, tlumené, které nejsou příliš křiklavé. Letnímu typu nesluší černá. Stejně tak pro něj není vhodná zářivě sněhově bílá, lepší je mléčný podtón.

Jaká je přírodní barva vlasů letního typu

Od přírody může vaše kštice nabývat různých odstínů. Jde o světlou či popelavou blond nebo hnědou barvu opět s popelavým podtónem. A to i přirozeně tmavší. Tmavnutí vlasů přichází často až s věkem, letní typy se často narodí jako blondýnky.

Vaše vlastní barva se vám na pohled může zdát tlumená, nevýrazná. Čas od času se podobnému odstínu ostatně nepříliš lichotivě přezdívá „myší“ hnědá. Mnoho žen a dívek podlehne touze, že je potřeba podobné vlasy zkrátka nějak oživit.

Na které odstíny se lze barvit

Dovolit si jednoznačně můžete všechny barvy se studeným nádechem. Je ale potřeba respektovat tlumenost tohoto typu.

To vylučuje v první řadě už jednou zmíněnou černou, která je příliš tvrdá. Stejně tak se pro vás nehodí výrazná malinově červená, byť se jedná o studený odstín. Rozhodně zapomeňte na zrz s mahagonovým podtónem, který je pro váš barevný typ nevhodně teplý.

Naopak vám může slušet platinová blond a vlastně všechny ostatní odstíny, o nichž už byla řeč v odstavci o přirozených barvách. Pohybovat byste se tedy měla stále v barevném rozmezí, kterou máte k dispozici od přírody. Vlasy samozřejmě můžete podle svého vkusu zesvětlit či ztmavit.

Jestliže se na výraznou změnu necítíte, zvolte také jemnější zvýraznění formou melíru či jinými technikami (ombré, balayage).