Krása

Barevné účesy

Barevné účesy

Bláznivě barevné vlasy jsou aktuálním hitem. A nenosí je přitom jen mladá generace. Co byste o nich měla vědět, než se rozhodnete je zkusit? K jakým účesům se hodí?

Na co pamatovat u barevných vlasů

S určitými změnami ve svém životě, ať už se začátkem roku nebo třeba s novým vztahem, nejedna žena přemýšlí i nad „novým já“. Než si ale z podobného nutkání odnesete pestrobarevnou hlavu, měla byste si některé důležité aspekty rozmyslet.

Faktem je, pokud se odchýlíte od klasického spektra blond – hnědá – černá vzbudíte tím na ulici dost pozornosti. Jestliže se necítíte úplně na to, abyste čelila zvídavým pohledům, můžete volit jen decentní barevný akcent v podobě melíru, podbarvení nebo obarvení konečků.

Další problém tkví v tom, že prakticky vždy bude nutné vlasy předem odbarvit. Jinak vám požadovaný odstín nechytne. Čím tmavší máte svoje vlastní vlasy, tím delší cesta k vysněnému výsledku povede. Jestliže budete se všemi těmito úskalími počítat, můžete se těšit z originálního vzhledu. Jakým stylingem své vlasy podpořit?

Které účesy se hodí pro barvené vlasy

S barevnými vlasy vypadá úžasně celá řada účesů. Například to může být:

  • modré ombré
  • fialové mikádo
  • růžové mikádo s ofinou

Modré ombré

Možná jste podobný obrázek už viděla: Dívka s překrásnými dlouhými vlasy, které jsou lehce vlnité. Prameny jsou pak obarvené na modrou, přičemž odstín přechází od tmavé královské modré u kořínků až k zelenomodré v délkách. Barva nejlépe vynikne v rozpuštěných vlasech, složité účesy nejsou třeba. Vytvořit ji je poměrně náročné, na blond podkladu, který je žlutý, totiž modrá zezelená.

Fialové mikádo

Mikádu to „sluší“ i v prodloužené délce v podobě tzv. lobu. Účes pak končí v úrovni ramen. Klasický tupý střih můžete ozvláštnit opět zvlněním vlasů. A samozřejmě použitou barvou. Zvlášť půvabně vypadá v této kombinaci pastelově fialová.

Růžové mikádo s ofinou

Jestliže chcete, aby si vás zaručeně všichni všimli, sáhněte po klasickém krátkém mikádu, které bude v zadní části pro maximální objem sestříhané. To oživte navíc krátkou tupě střiženou ofinou. A především nápadnou světle růžovou barvou. Pokud se nebojíte ani náročnější údržby spojené s výraznými odstíny, je tento účes pomyslnou trefou do černého.