Krása

Trendy černé gelové nehty 2024

Trendy černé gelové nehty 2024

Černá patří v nehtovém světě ke stálicím, která se vrací v různých obměnách. Jak tuto výraznou barvu nosit vkusně na gelových nehtech?

Proč se spolehnout na gelové nehty

Gel může být vhodnější alternativou oproti běžnému lakování. Laky vám totiž nemusejí poskytnout plné krytí, které jednoznačně černý odstín vyžaduje.

Výdrž je také mnohem delší než u běžně upravených nehtů. Neriskujete tak, že se vám kousek laku odštípne v okamžiku, kdy to nejméně potřebujete. Na tmavých barvách jsou jakékoli nedokonalosti zvláště patrné. S gelem získáte dlouhodobě upravené nehty pro všechny příležitosti absolutně bez námahy.

Ovšem pozor, byť vás to může svádět k myšlence, že si s pomocí gelu konečně dopřejete sexy délku, držte se raději při zemi. Dlouhé nehty vytvarované do zlověstně vyhlížejících špiček nejsou atraktivní, ale probudí v kolemjdoucích nanejvýše otázku, jak asi s podobnými „drápky“ zvládáte hygienu a další běžné činnosti.

Držte se decentní délky a přirozeného oválného tvaru. Pro černou barvu to platí obzvlášť: Buď si jednoduše vyberte délku a zajímavý tvar, nebo nápadnou barvu, pakliže nechcete působit vulgárně a lacině.

Jak nosit černé nehty

Černá barva na nehtech má několik výhod:

  • lichotí každému odstínu pleti
  • hodí se ke každému outfitu
  • jde o univerzální volbu pro různé příležitosti

Rozhodně se navíc nemusíte bát, že byste byla „odsouzena“ k tomu nosit jen nehty nalakované jednou barvou. Různých kombinací se u černé rozhodně nebojte. Efektně vypadá v kontrastu s bílou, zajímavě ji doplní rovněž metalické odstíny jako zlatá či stříbrná.

Pokud si netroufáte na černé nehty v plné míře, jednoduše nehty ponechte v přirozenější podobě. Použijte pouze lesklý vrchní lak a namalujte si v tomto efektním odstínu na nehty pouze geometrické obrazce.

A že je černá jen pro pubertální slečny a nehodí se pro dospělé ženy? Naopak černá v matném provedení je elegantní a sofistikovaná. Velmi zajímavě vypadá kombinace matné a lesklé textury nebo matné černé v doprovodu zářivých flitrů.