Krása

Prosvětlené vlasy

Prosvětlené vlasy

Toužíte po změně? Chcete oživit účes? Dychtíte po světlejším odstínu vlasů? Ale máte obavy z radikální změny? Poradíme vám několik možností, jak dosáhnout přirozeného vzhledu zesvětlených vlasů.

  • Balayage
  • Ombre
  • Bronde
  • Dip dye
  • Babylights

Balejáž… Balajáž…?

Velice populární zesvětlovací technika nese název balayage (správná výslovnost zní: balajáž). Pojmenování pochází z francouzského slova balayer, tedy zametat. Ano, skutečně zametat. Nanášení barvy připomíná zametání vlasů štětcem, odtud se tedy metaforicky odvodil název pro danou techniku barvení.

Nejlépe vynikne na polodlouhých a dlouhých vlasech. Šikovná a ochotná kadeřnice dokáže balayage vpravit i do mikáda či bobu. Nejprve se prosvětlují prameny od středu délky, hustým štětcem se na ně nanáší barva proti směru růstu vlasů, poté i do konečků. Více se konturují vlasy v horní a přední části hlavy, čím se nenásilně zvýrazní obličej. V konečné fázi barvení se vlasy zatónují požadovanou barvou či přelivem, díky tomu vyniknou přechody tmavých a světlých částí vlasů.

Celkově vzniká tak přirozený efekt připomínající vlasy zesvětlené od sluníčka a nemusí se řešit nevzhledné odrosty. Navíc dodává účesu objem.

Ombre

Metoda ombre zesvětluje vlasy po celé délce. Jedná se o zesvětlení konců vlasů. Tmavší vlasy u kořínků postupně přecházejí ke světlejším koncům. Tento přechod může být plynulý nebo ostrý.

Ombre se hodí spíše pro brunetky, neboť u nich výsledný efekt působí přirozeně. Nabízí také větší prostor pro fantazii, jelikož umožňuje namixovat více odstínů.

Bronde

Základní barvou této techniky je buď plavá, nebo hnědá barva. Ta se následně oživí jemnými blond pramínky. Je vhodná pro blondýnky i pro brunetky.

Dip dye

Doslova se jedná o namáčení konečků do barvy. Kontrast barev tedy vzniká pouze ve spodní části vlasů. Konečky se pak nechají lehce ostříhat.

Babylights

Kombinací klasických melírů a techniky ombré vznikla metoda babylights. Poměr světlejších a tmavších odstínů je zhruba stejný, vlasy budí dojem vyšisování.