Krása

Dlouhé vlasy s ofinou

Dlouhé vlasy s ofinou

Dlouhé vlasy jsou to, nač můžete být právem hrdá. Radikálně je ostříhat by byla škoda. Přejete si účes oživit? Vyzkoušejte ofinu. Která vám bude nejvíc slušet?

Pro koho se hodí dlouhé vlasy s ofinou

Ne nadarmo se říká, že vlasy jsou korunou krásy. O dlouhých vlasech, které jsou náležitě opečovávané, to platí dvojnásob. Jedná se o nestárnoucí účes, který jednoduše nepodléhá módním trendům.

Lichotivé jsou pro každý tvar obličeje i libovolnou strukturu vlasů. Pouze majitelky extrémně jemných kadeří by měly zvážit, zda kvalita jejich kštice odpovídá tomu, že si mohou délku dovolit. Možná pro vás bude vhodnějším řešením mikádo.

Efektní oživení tohoto účesu představuje ofina. Přidání ofiny k dlouhým vlasům je navíc skvělý způsob, jak zakrýt vyšší čelo. Stejně tak tento styl napomáhá opticky vyvážit podlouhlý tvar obličeje.

Která varianta ofiny vám bude nejvíc slušet

Ofinu můžete pojmout mnoha způsoby. V kombinaci s dlouhými vlasy vyzkoušejte například:

  • ofinu sčesanou ke straně
  • tupě střiženou ofinu k sestříhaným vlasům
  • odvážnou krátkou ofinu

Ofina sčesaná ke straně

Tento typ ofiny svědčí hlavně kulatým a hranatým tvářím. V kombinaci s dlouhými vlasy takový účes skvěle opticky zeštíhlí obličej. Stejně tak se hodí k jemným vlasům, neboť vytvoří iluzi výraznějšího objemu. Stranu, na kterou ofinu učešete, zvolte podle přirozeného směřování vlasů. Sebelepší stylingové přípravky ji totiž v přirozeném směru dokonale neudrží.

Tupě střižená ofina k sestříhaným vlasům

Sestříhání vlasů do delších vrstev je skvělým způsobem, jak orámovat tvář. Nejkratší části by měly končit v oblasti brady, což je skvělé pro prodloužení kulatého nebo příliš malého obličeje. Účes vyfénujte dohladka, abyste dosáhla elegantního vzhledu. Zkombinujte tento styling s tupě střiženou ofinou. To zdůrazní vaše oči, proto se k této kombinaci hodí hlavně retro líčení s černou oční linkou.

Krátká ofina k dlouhým vlasům

Krátká ofina končící uprostřed čela přitahuje pozornost hlavně k obočí a očím. Jde o retro vzhled, který vás přiblíží ke kráskám z 20. a 50. let. Pokud ji chcete pojmout moderně, zkombinujte ji s vlnitými vlasy. A jestliže se nebojíte být vidět, podtrhněte svůj vzhled i nezvyklou barvou, například modrou.