Krása

Trápí vás tenké řídké vlasy? Máme pro vás řešení!

Trápí vás tenké řídké vlasy? Máme pro vás řešení!

Máte tenké řídké vlasy? Přestože to nevypadá jako zrovna ideální kombinace, také v tomto případě lze vytvořit slušivý účes. Jak si snadno poradit?

Jak na tenké řídké vlasy

Respektovat při výběru každého účesu musíte především tvar obličeje a texturu svých vlasů. To vám dá jakousi základní představu o tom, jaký styl pro vás je vhodný.

Je skutečně pravdou, že většina účesů vypadá jednoduše perfektně na přirozeně hustých kadeřích. Ani jako majitelka tenkých řídkých vlasů to ovšem nemusíte s jejich úpravou zcela vzdávat. S pomocí správného střihu a stylingu můžete i vy vypadat dobře.

Které účesy můžete vyzkoušet?

Majitelky tenkých řídkých vlasů nejsou oproti dámám s výstavní kšticí v takové nevýhodě, jak by se mohlo zdát. Možností máte i tak řadu. Které varianty  si můžete dopřát?

  • vrstvené mikádo s patkou
  • lob v tupém střihu
  • krátké texturované mikádo

Vrstvené mikádo s patkou

Delší mikádo, které sestříháte a doplníte patkou, představuje nejjednodušší variantu účesu pro tenké a řídké vlasy. Sestřih je nenáročný na další údržbu, styling vám zabere méně než 15 minut. K úpravě budete potřebovat žehličku a lak na vlasy. Pokud chcete navíc podpořit objem, jednoduše si vlasy u kořínků natupírujte.

Lob v tupém střihu

Jemným a řídkým vlasům svědčí tupé střihy. Že se nemusíte vzdávat ani délky dokazuje i lob, který končí přibližně v úrovni ramen. Malou hustotu vlasů zakamuflujete snadno jejich lehkým zvlněním. Nechcete-li si je ničit teplem, zvolte oblíbené vlny pomocí copánků.

Krátké texturované mikádo

Máte obavu se ostříhat, protože z mála vlasů nechcete vytvořit ještě méně? Vyzkoušejte krátké texturované mikádo, které díky sestříhání dodá vlasům tvar a tím i požadovaný objem. Ostříhat si nechte i delší ofinu, které bude rámovat vaši tvář. Tím přispěje k tomu, že účes získá texturu. Styling je v tomto případě absolutně minimalistický, stačí přes kulatý kartáč vyfoukat právě ofinu. Zbytek vlasů můžete nechat volně uschnout.