Krása

Outfit do letadla: tipy na pohodné oblečení pro rok 2024

Outfit do letadla: tipy na pohodné oblečení pro rok 2024

Jaro klepe na dveře než se nadějete, přijde léto. Období výletů a dovolených, ať už u moře, v horách nebo někde v kempu. Pak nastává ale otázka – jaké oblečení si vzít na cestu? Nechcete, aby vám bylo horko ani zima. Nechcete se cítit nepohodlně, ale stále chcete vypadat dobře. Co za outfit tedy zvolit právě do letadla?

Vrstvy

Vrstev není nikdy dost. A to obzvlášť pokud cestujete do zahraničí. Vyjedete například ze zamračeného Česka, kde se sotva posbírá dvacet stupňů, na letišti je zima ještě větší, v letadle je příjemně zatopeno a z letadla vystoupíte do horkého španělského dne. Za jeden den tedy projdete neskutečnými teplotními změnami, vrstvení je proto nesmírně důležité.

Dejte si tedy tílko, na něj tričko s dlouhým rukávem a mějte poblíž ještě svetřík nebo kardigan.

Prodyšné materiály

Zajistěte si komfort a čistotu v letadle díky prodyšnému oblečení z bavlny, hedvábí nebo lnu. Neprodyšné materiály podporují tvorbu potu a zadržují jej na vaší pokožce, proto nejsou vhodné na dlouhé cesty.

Kompresní ponožky

Naše tělo je občas nevyzpytatelné. A i když nepociťujete žádné příznaky zdravotních problémů, měli byste při dlouhém letu navléknout kompresní ponožky. Ty totiž zabraňují vzniku trombů, neboli krevních sraženin, které se pak pohybují ve vašem krevním oběhu a mohou způsobit ucpání cév.

Shrnutí

Do letadla si pro váš komfort a bezpečnost oblečte:

  • Prodyšné legíny či tepláky
  • Prodyšné tílko, triko a svetřík
  • Bavlněné spodní prádlo, sportovní podprseknu
  • Kompresní ponožky