Krása

Zesvětlení vlasů jedlou sodou: Pro koho je vhodné a jak postupovat?

Zesvětlení vlasů jedlou sodou: Pro koho je vhodné a jak postupovat?

Zesvětlení vlasů jedlou sodou je jedna z přírodních metod, jak dosáhnout světlejšího odstínu. Pokud přemýšlíte, jak si zesvětlit vlasy doma, bez nutného zásahu odborníků, přinášíme vám snadný návod, jak toho dosáhnout.

Jak na zesvětlení vlasů jedlou sodou?

Jedlá soda je v domácnosti nedocenitelný pomocník. Je nápomocná nejen při úklidu, ale zrovna tak dokáže najít uplatnění i při pečení. Mimo jiné lze jedlou sodu použít i pro přírodní zesvětlení vlasů. Z jedlé sody si lze vyrobit pastu, na kterou potřebujete:

  • 2 až 3 balíčky jedlé sody
  • 250 ml vody

Smíchejte jedlou sodu s vodou tak, aby vám vznikla hustá pasta. Tuto pastu poté naneste na čerstvě umyté vlasy a nechte působit alespoň 20 minut. Následně pastu opláchněte a vlasy ošetřete hydratační maskou nebo kondicionérem.

Pro koho není zesvětlení vlasů jedlou sodou vhodné?

I když je jedlá soda skvělý pomocník, existují situace, kdy je lepší se zesvětlení vlasů touto cestou vyvarovat. Zesvětlení vlasů jedlou sodou tak není vhodné pro majitele citlivé pokožky. Pokud víte, že je vaše pokožka hlavy citlivá (reaguje podrážděním nebo zčervenáním na jakoukoli změnu), raději jedlou sodu nepoužívejte.

To samé platí i pro případ, kdy jsou vaše vlasy velmi poškozené. Zde mluvíme například o vlasech poškozených po barvení, kdy jsou vlasy hodně slabé, mají tendence se třepit nebo lámat. 

Další přírodní metody pro zesvětlení vlasů

Existují i další metody přírodního zesvětlení vlasů. Můžeme zmínit například odvar z heřmánku. Ten je naopak vhodný i pro ty z vás, kdo máte citlivější pokožku. Nejdříve připravte odvar z heřmánku, který nechte alespoň 20 minut louhovat. Následně s odvarem opláchněte vlasy a nechte 20 minut působit.

Vlasy lze zesvětlit i použitím medové masky. Smíchejte med s destilovanou vodou a naneste směs na vlasy. Efekt podpoříte, když vlasy zabalíte do koupací čepice. Nechte působit alespoň 30 minut, poté vlasy opláchněte vlažnou vodou.