Krása

Jak se zbavit knírku pod nosem doma? Tyhle tipy vám pomůžou!

Jak se zbavit knírku pod nosem doma? Tyhle tipy vám pomůžou!

Při pohledu do zrcadla se opět zděsíte. Už tam zase je. Nevzhledný a nelichotivý jako vždy. Knírek pod nosem možná sluší mužům, ženám ale rozhodně ne. Jak se zbavit knírku pod nosem doma, aniž byste museli podstoupit zákrok odborníka? 

Jak se zbavit knírku pod nosem doma?

Zatímco dříve bylo chmýří nad horním rtem považováno za něco pikantního, dnes je tento estetický přešlap u žen vnímán jako něco nepřípustného. Přesto se mnoho žen a dívek s knírkem pod nosem potýká. I když je dnes stále modernější vyznávat přirozený vzhled, na knírek se to a tolik nevztahuje. Možná i vy proto řešíte, jak se zbavit knírku pod nosem.

Nejúčinnější způsob je pinzeta. I když je to bolestivé a časově náročné, vytrhávání chloupků nad horním rtem za pomoci pinzety patří mezi nejefektivnější způsoby, jak se zbavit knírku pod nosem doma. Tento postup lze doporučit ženám, které se potýkají jen s pár chloupky. Přesto se ale připravte na to, že je to bolestivý proces, nad kterým pravděpodobně uroníte nějakou tu slzičku.

Na knírek pod nosem podomácku vyrobená cukrová pasta

Nelíbí se vám představa zdlouhavého vytrhávání chloupků pinzetou? Další z možností, jak se zbavit knírku pod nosem, je použít suroviny, které máme všichni doma – jako například cukr. Doma si tak můžete vyrobit cukrovou pastu. Budete potřebovat:

  • 2 hrnky cukru
  • ¼ hrnku vody
  • ¼ hrnku citronové šťávy

Všechny suroviny vložte do hrnce a společně svařte. Měla by vám vzniknout hustá pasta. Tu poté s pomocí prstů nanášejte na oblast nad horním rtem proti směru růstu chloupků. Nechte zaschnout a následně uchopte za jeden konec a rychle strhněte. 

Voskové pásky seženete za pár korun

Hledáte-li způsob, jak se zbavit knírku pod nosem doma, můžete použít i voskové pásky. Ty lze sehnat za pár korun. Práce s nimi je snadná, leč pravda – bolestivá. Je to ale metoda, jak se zbavit nežádoucího ochlupení, které ženám nesluší a to i bez pomoci odborníka.