Výživa a doplňky

Co jíst abych zhubla břicho: Doporučené změny jídleníčku

Co jíst abych zhubla břicho: Doporučené změny jídleníčku

Hubnutí je třeba brát jako celek. Jídelníček bychom měli pojímat komplexně. Existují ale potraviny, které nám mohou pomoci zbavit se centimetrů v pase a dosáhnou svého cíle. Ptáte se, co jíst, abych zhubla břicho? V tomto článku najdete odpověď.

Co jíst, abych zhubla břicho?

Říká se, že k hubenému břichu se musíte projíst. Také se povídá, že břicho se hubne až jako poslední. Neexistuje žádná speciální potravina, která by zajistila, že budete hubnout primárně v oblasti břicha a nikde jinde. Chcete-li vědět, co jíst, abych zhubla břicho, musíte se nad svým jídelníčkem zamyslet jako nad celkem. Ve stravě je třeba soustředit se na plnění základních maker:

  • Bílkoviny
  • Sacharidy
  • Tuky

Jedině vyvážená kombinace makro živin povede k tomu, že zhubnete. A to nejen na břiše, ale komplexně po celém těle.

Potraviny, které podporují hubnutí břicha

Jsou potraviny, které napomáhají redukci hmotnosti. Které to jsou? Kupříkladu avokádo, které je bohaté na draslík, kyselinu listovou a vitamín K. Obsahuje také pro tělo důležitou vlákninu a neméně důležité nenasycené mastné kyseliny. Mezi vhodné potraviny patří i banány. Dokážou zasytit, zaženou chuť na sladké a zároveň tělu napomáhají zbavit se přebytečně zadržené vody.

Doporučit můžeme i meruňky a broskve. Příjemně sladké ovoce zažene chuť na sladké obdobně jako banány. Další výhoda těchto plodů spočívá v tom, že působí mírně projímavým účinkem. Mez potraviny podporující hubnutí můžeme směle zařadit také čočku, okurky nebo ořechy.

Jak a co jíst, abych zhubla břicho?

Důležitá je nejen vyváženost, ale také pravidelnost. Zažité doporučení pěti menších porcí denně nemusí být bráno jako dogma, ale může vám pomoci zabránit hladovění a chutím na sladké či jiné nezdravé dobroty. Rozdělte si celkový denní příjem do vícero porcí. Zároveň lze doporučit porce zmenšit. Nepřejídat se a hlídat si, kolik toho sníte, je při snaze zhubnout velmi důležité.