Krása

Za jak dlouho doroste obočí? Několik tipů, jak růst urychlit

Za jak dlouho doroste obočí? Několik tipů, jak růst urychlit

Možná jste byla až příliš horlivá při trhání obočí nebo jste možná v minulosti propadla módě a měla místo hustého obočí jen tenké čárky a teď se nemůžete dočkat, až obočí doroste. Jak dlouho to trvá a doroste vůbec? To se dozvíte v dnešním článku.

Jak dlouho trvá, než obočí doroste?

Pokud jde o dorůstání obočí, trpělivost je klíčová. Cyklus růstu chloupků u obočí trvá tři až čtyři měsíce, takže potřebujete dostatek času, aby chloupky byly v plné síle. Pokud ani po čtyřech měsících stále nevidíte požadované výsledky, budete pravděpodobně muset navštívit dermatologa. 

Jak urychlit a zlepšit růst obočí?

Zahoďte zvětšovací zrcátko

Pokud se ale každý den díváte do zvětšovacího zrcadla a jste posedlí každým chloupkem, vaše obočí nikdy nedostane šanci se zotavit.

Vyberte správnou pinzetu

Vyhněte se pinzetám, která mají širší plochý konec – místo toho zvolte pinzetu se zahnutým koncem, abyste mohli tahat ve směru růstu chloupků. Tato pinzeta je také mnohem přesnější.

Stejně tak se vyhýbejte pinzetám s gumovými úchyty na konci. Guma vytváří větší tření, což způsobuje větší trauma vlasů, když je vytrháváte.

Vytrhávejte si obočí hned po sprše

Pokožka bývá jemnější a jemnější hned po sprše. Chloupky z obočí vytrhnete ven s minimální námahou.

Vsaďte na sérum pro růst obočí 

Opětovný růst obočí můžete podpořit aplikací séra na růst obočí. Sérum na obočí použijte, pokud máte tenké obočí a chcete podpořit růst obočí nebo pokud máte řídké chloupky a chcete plnější obočí. 

Séra na obočí plná živin bohatých složek, jako jsou peptidy, antioxidanty a proteiny, léčí vypadávání chloupků tím, že stimulují a hydratují vlasové folikuly. Séra na růst chloupků na obočí mají podobnou konzistenci jako gely na obočí, takže je můžete na chloupky rozčesat čistým aplikátorem řasenky.