Krása

Jak zlepšit kvalitu vlasů: 5 jednoduchých tipů

Jak zlepšit kvalitu vlasů: 5 jednoduchých tipů

Vlasy jsou korunou krásy. Suché nebo lámavé vlasy bez života však mohou život občas pěkně zkomplikovat. Aby vaše vlasy prospívaly, potřebují pravidelnou péči. Jaké návyky byste si měli osvojit, aby byly vaše vlasy pružné, zdravé a lesklé?

Vlasy češte před sprchováním

Nezáleží na struktuře vašich vlasů, rozčesání před sprchou zabere sotva minutu, usnadní vstřebávání potřebných látek v šamponu a kondicionéru a navíc si nebudete vlasy muset rozčesávat vlhké, kdy jsou náchylnější k lámání.

Upravte stravu

Jak se říká, jste to, co jíte. A u vlasů to platí taktéž. Vlasy jsou z velké částí bílkoviny, proto pro dostatečné vyživení svých vlasů potřebujete stravu bohatou na proteiny, například:

  • ryby
  • maso
  • vejce
  • luštěniny

Nesprchujte se v horké vodě

Nebo v ní alespoň nesprchujte své vlasy. Ačkoliv horká sprcha je mnohdy relaxující, vašim vlasům opravdu nesvědčí. Horká voda dráždí vlasovou pokožku, oslabuje kořínky vlasů a tím i brzdí jejich růst.

Spěte v hedvábí

Nemusíte se do něj zabalit celá, ale minimálně hedvábný polštář vašim vlasům opravdu prospěje. Hedvábí totiž vlasy nedře, nedráždí a neelektrizuje jako například běžná bavlna. Uvidíte, že vaše ranní úprava vlasů bude po noci na hedvábném polštáři mnohem snadnější.

Správná volba šamponu

Jestliže chcete, aby vaše vlasy prospívaly, musíte vědět, čím je umýváte.

LÁTKAÚČINEK
Keratinvýživa a pevnost vlasů
Ovocné kyselinypodpora zdraví vlasové pokožky
Omega-3 mastné kyselinypodpora růstu vlasů
Bílkovinyposilování vlasových folikul
Vitamin Bhydratace, pružnost
Arganový olejhydratace, elasticita pokožky