Krása

Domácí maska na kudrnaté vlasy: Návod na výrobu

Domácí maska na kudrnaté vlasy: Návod na výrobu

Kudrnaté vlasy mají sklony k lámání, jsou křehké a náchylné k poškození. Ačkoli je na trhu spousta kosmetických produktů, nic nepřekoná účinky přírodních ingrediencí. Proto vašim kudrnatým vlasům spíše než přípravek z drogerie zkuste dopřát jednu ze tří masek, které dokážete vyrobit z běžných surovin ve vaší kuchyni.

MASKAINGREDIENCEÚČINEK
Maska ze žloutkůKokosový olej, žloutek, olivový olej, avokádoHydratace a regenerace
Jogurtová maskaBílý jogurt, jablečný ocet, medPružnost, lesk a růst
Banánovo-avokádová maskaBanán, avokádo, majonéza, kokosový olej, ricinový olej, žloutekPružnost, lesk a hydratace

Maska ze žloutků pro poškozené vlasy

Jestliže své vlasy pravidelně ošetřujete kondicionérem a hydratujete, ale přesto jsou suché a poškozené a zdá se, jako by snad hydrataci ani neabsorbovaly, zkuste masku z vaječných žloutků. Budete potřebovat:

·        1 lžíce kokosového oleje

·        1 – 2 žloutky

·        2 lžíce olivového oleje

·        ½ avokáda / 2 lžíce avokádového oleje

Všechny ingredience smíchejte a rozmíchejte je na jemnou kašičku bez hrudek. Vlasy rozdělte na prameny a jeden po druhém obalujte vrstvou masky, poté vlasy promačkejte a masku vmasírujte. Nechte na vlasech alespoň dvacet minut a poté vlasy umyjte jako obvykle.

Jogurtová maska pro snížení lámavosti a podporu růstu vlasů

Třepí se vám konečky, vlasy se často lámou, jsou mdlé a bez lesku? Tato domácí maska vám pomůže vašim vlasům dodat živost, pružnost a sílu.

Budete potřebovat:

·        1 kelímek jogurtu

·        2 lžíce jablečného octu

·        1 lžíce medu

Všechny ingredience smíchejte, aplikujte od kořínků až po konečky a nechte patnáct minut zasychat. Vlasy nakonec umyjte šamponem a kondicionérem.

Banánovo-avokádová maska pro ochablé a suché vlasy

Kudrnaté vlasy jsou známé pro svou suchost a krepatost. Navíc tepelné úpravy a vystavování se slunečnímu záření vaše vlasy zanechává matné a křehké. Hydrataci a pružnost svým vlasům můžete opět dodat s hydratační maskou z banánu a avokáda, která probudí vaše lokny opět k životu.

Budete potřebovat:

·        1 banán

·        ½ avokáda

·        3 lžíce majonézy

·        2 lžíce kokosového oleje

·        2 lžíce ricinového oleje

·        1 žloutek

Ve velké misce rozmačkejte avokádo a banán na jemnou kaši. Přidejte zbytek surovin a pečlivě rozmíchejte. Tlustou vrstvu této masky pak nanášejte na jednotlivé prameny od kořínků až po konečky. Masku nechte působit asi hodinu, poté umyjte šamponem a kondicionérem za použití studené vody.