Krása

Spálené vlasy po barvení: Jak se jim vyhnout a jak je ozdravit?

Spálené vlasy po barvení: Jak se jim vyhnout a jak je ozdravit?

Spálené vlasy jsou častým problémem, zejména při domácím barvení. Barva na vlasy obsahuje chemikálie, které mohou poškodit strukturu vlasu a způsobit takzvané spálení. Vlasy pak ztratí svou pružnost a lesk, lámou se, třepí, působí mdle a neupraveně.

Jak se vyhnout spálení

·        Používejte kvalitní barvy od ověřených výrobců

·        Nikdy nenechávejte barvu na vlasech déle, než je uvedeno na obalu

·        Po barvení vlasy hydratujte maskou

Vlasy jsem už spálila. Co teď?

I to se občas poštěstí. Hlavně nezoufejte. Jestliže nechcete volit radikální řešení v podobě nůžek, naleznete zde pár tipů, jak probudit spálené vlasy opět k životu. Pamatujte ale, že se jedná o běh na dlouhou trať. Ačkoli se vaše vlasy mohou vrátit do původního stavu, bude to vyžadovat dlouhé měsíce práce.

Řekněte dost chemickým barvám

Alespoň na chvíli dejte svým vlasům od barvení klid. Jestliže se svou stávající barvou nejste spokojená, můžete použít přírodnější a šetrnější metody barvení, jako je například henna.

Hydratujte

Hydratace vlasů je vždy potřeba, obzvláště u spálených vlasů. Pro jejich regeneraci je nutný opravdu přebytek vláhy. Nakupte hydratační šampony, kondicionéry a pravidelně vlasy hydratujte maskami a zábaly.

Správně češte

Jestliže jsou vaše vlasy spálené, budou se velmi snadno lámat, proto si pořiďte kvalitní hřeben a vlasy češte opatrně, vždy rozdělené na sekce, postupně je rozčesávejte od konečků až ke kořínkům a vlasy nikdy nečešte vlhké.

Odložte žehličku

Jestliže si vlasy pravidelně tepelně upravujete, tak s tím je teď konec. Vaše vlasy potřebují regeneraci a zatěžovat je kulmou jim neprospěje. Při výjimečných událostech, kdy se žehličce nevyhnete, použijte kvalitní ochranu vlasů před teplem ve formě sprejů či krémů.

Chraňte vlasy před sluníčkem

Vytáhněte staré kšiltovky, čepice a klobouky a začněte je znovu ladit ke svým outfitům. Spálené vlasy nesmí být vystavovány přímému slunečnímu záření, které jim škodí.