Krása

Žluté vlasy po barvení: Co je způsobuje a jak se jich zbavit?

Žluté vlasy po barvení: Co je způsobuje a jak se jich zbavit?

Toužila jste být sexy plavovláskou, místo toho připomínáte roztomilé žluté kuřátko. Co se stalo a jakým způsobem lze tento stav korigovat?

Proč jsou vlasy po odbarvování žluté

Na úvod uklidnění: Nejste v tom sama. Žluté tóny trápí všechny světlovlásky, ať už se rozhodnou pro odbarvení, melír, balayage či jiný způsob zesvětlení. Proč tomu tak je?

Ve vlasech se přirozeně vyskytují dva druhy pigmentu:

  • eumelanin
  • feomelanin

Eumelanin má převážně hnědočernou barvu. Feomelanin mívá žlutooranžovou či zrzavou barvu. Právě eumelanin se z vlasů odbarvením odstraní. Tmavé vlasy tak jsou po odbarvení žluté vlivem obsaženého feomelaninu. Světlé vlasy obsahují feomelaninu méně a jsou tedy na pohled světlejší, ale stále žluté.

Jinými slovy: Dán je tento proces přirozenou strukturou vašeho vlasu a nedá se mu předcházet. S teplými tóny budete bojovat vždy. Zbavit se ho můžete až následně. A pozor, vzhledem k přirozenému obsahu žlutooranžového pigmentu žlutý nádech nepříjemně překvapuje dokonce i přírodní blondýnky.

Jak odstranit žluté podtóny z vlasů

Účinným prostředkem, který vám napomůže eliminovat veškeré teplé odstíny z vlasů, je tzv. toner. Ten umí žluté tóny neutralizovat díky jednoduchému principu přidání barvy z opačného spektra. Velmi dobře si lze tento princip představit pomocí klasického barevného kruhu.

Pro eliminování žluté je tak nejvhodnější hlavně fialový toner. K vysněné studené blond pomůže hlavně světlým blondýnkám. Modrá vám může přijít vhod, pokud máte vlasy střední blond až světle hnědé. Umí neutralizovat oranžové až mosazné odstíny.

Toner vám může aplikovat váš kadeřník, nicméně počítejte s tím, že pro uchování vysněného blond odstínu to rozhodně nestačí. Věnovat své kštici pravidelnou péči budete muset i doma. Tonery pro domácí použití mají většinou formu šamponu.

Ten se označuje jednoduše jako purple nebo silver. Používat byste ho měla pravidelně, ovšem pozor, ne denně. Optimální frekvence je cca 1x týdně. Při příliš časté aplikaci byste se jednak dopracovala k vysušeným kadeřím, ale také k nepříliš žádoucím modrým nebo fialovým pramenům.