Krása

Jaký střih vlasů se ke mně hodí? Poznejte to podle tvaru obličeje!

Jaký střih vlasů se ke mně hodí? Poznejte to podle tvaru obličeje!

Jaký střih vlasů se ke mně chodí? Možná jste si i vy položili tuhle otázku. Toužíte po změně. Rádi byste zkusili něco nového. Ale bojíte se. Nemáte představu, co by vám slušelo a co naopak ne. Střih vlasů dokáže hodně – může nám lichotit nebo naopak přidat kila. Jak tedy poznat, jaký střih vlasů se ke mně hodí? Odpověď najdete v tomto článku.

Jaký střih vlasů se ke mně hodí?

Hledáte-li pro sebe slušivý střih, nejdříve musíte mít jasno v tom, jaký tvar obličeje máte. Na základě tvaru totiž snáze vyberete vhodný střih. Můžete mít jeden z těchto tvarů obličeje:

  • Kulatý
  • Trojúhelníkový
  • Obdélníkový
  • Srdcový
  • Oválný

Podívejte se do zrcadla. Nejjednodušší způsob, jak zjistit tvar obličeje, je vzít třeba rtěnku nebo tužku na oči a obkreslit na zrcadlo obrys obličeje. Tvar, kterému se bude nejblíže podobat, vám poté pomůže rozhodnout, jaký střih vlasů se ke mně hodí.

Vyberte si střih vlasů podle tvaru obličeje

Jaký střih vlasů se ke mně hodí, když mám kulatý obličej? Doporučujeme dlouze sestříhané mikádo v délce pod bradu. Nebojte se vln ani klasických drdolů s ofinou sčesanou na jednu stranu. Pokud máte hranatý tvar obličeje, uděláte nejlépe, když se rozhodnete pro dlouhé a rovné střihy. Vhodné je i postupné sestříhání od čelisti. Chybu neuděláte ani tehdy, rozhodnete-l se pro šikmé mikádo nebo asymetrický střih.

Pokud jste majitelkou oválného obličeje, můžete se považovat za šťastlivce. Oválnému obličeji totiž sedne jakýkoli střih vlasů. Nebojte se proto vybrat takový, který zvýrazní vaše lícní kosti. Od mikáda přes dlouhé střihy až po účesy vyčesané nahoru. Můžete si dovolit cokoli.

Účesy pro trojúhelníkový, srdcový a obdélníkový obličej

Máte-li hranatý obličej, budou vám slušet dlouhé střihy s postupným sestříháním směrem od čelisti. Doporučit můžeme i mikádo a ofinu nad oči. Ptáte se, jaký střih vlasů se ke mně hodí, když je můj obličej trojúhelníkového tvaru? Zde poradíme nechat si sestříhat šikmou ofinu, která opticky zúží čelist. Můžete nosit i delší vlasy sahající alespoň po klíční kosti.

Nesmíme zapomenout ani na srdcový tvar obličeje. Zde se nabízí kratší sestřihy, vyvarujte se sestříhaným vlasům. Nebojte se vyčesávat si vlasy nahoru, naopak si nečešte uhlazené culíky