Krása

Svatební účes pro maminku

Svatební účes pro maminku

Před svatbou svůj vzhled řeší nejen sama nevěsta, ale i jí blízké ženy. Hledáte inspiraci na účes pro maminku?

Jak učesat nevěstinu maminku

Maminka nevěsty obvykle hledá účes, který bude půvabný, elegantní a jednoduchý. Dáno je to jednak věkem, do experimentování se obvykle pouští nevybouřené mládí. Zralá žena už si je dobře vědoma toho, co jí sluší a vyznává heslo, že v jednoduchosti je síla.

Kromě toho v její velký den by měla být v maximální míře upřena pozornost na nevěstu. Nepsané pravidlo etikety pro všechny svatebčany tedy zní: V líčení, účesech i oblékání se zdržte extravagance.

Jaké účesy pro matku nevěsty volit?

Nevěstina matka se může inspirovat širokou škálou společenských účesů. Vhodný je například:

  • Low Textured Updo
  • Curly Half Updo
  • French Twist

Low Textured Updo

Minimalisticky laděné nevěsty sahají velmi často po nízkých drdolech a je pravdou, že dostatečně elegantní je tento styling i pro jejich maminky. V tomto případě je drdol volnější, jakoby záměrně nedbale učesaný. Můžete z něho rovněž nechat nedbale padat pár pramínků. Dozdobte jej výraznější sponou a stylový společenský účes je hotov. Vytvořit jej navíc lze i z vlnitých vlasů, čímž se podpoří „rozevlátý“ efekt.

Curly Half Updo

Klasické a nestárnoucí řešení reprezentuje i Curly Half Updo. Potěší především ženy, které jsou zvyklé na rozpuštěné vlasy, ale současně si přejí slavnostnější účes. Horní polovinu své kštice si jednoduše stáhnete do uzlu a tu spodní ponechte rozpuštěnou. Pro výraznější efekt prameny ve spodní části zvlňte kulmou.

French Twist

French Twist je variací na drdol. Vlasy se při něm vyčesávají ke straně a poté se zatočí směrem nahoru a upevní pinetkami. Jde o velmi jednoduchý a elegantní účes. Složitější varianta účesu se tvoří rozdělením vlasů na dvě části. Drdol se tvoří primárně z té spodní, prameny z horní partie se následně otočí kolem. Opět je na vás, jak moc účes stáhnete nebo ponecháte volnější pro ležérně rozcuchaný styling.