Krása

Jak udělat balayage doma

Jak udělat balayage doma

Balayage je kadeřnickou technikou, která je momentálně hitem. V čem spočívá, jak se dělá a zvládnete ji doma?

Co je balayage a jaké má výhody

Balayage je technika používaná k prosvětlení vlasů. Kadeřnická teorie zná dva podobné postupy, jak světlých kadeří docílit:

  • balayage 
  • melír

Balayage se melíru podobá a jejím cílem je vytvořit přirozený efekt, který připomíná vyšisování vlasů od slunce. Díky tomu se efektně vykreslí textura vlasů.

Barva se aplikuje záměrně „od ruky“, kadeřník se podle konkrétní klientky rozhoduje, které prameny nabarví a které nikoli. Výsledek by měl být v maximální míře přirozený, v účesu nejsou viditelné linie. Balayage může být použita na vhodná pro blond, zrzavé i hnědé vlasy.

Výhodou této techniky je i to, že se běžně používá u všechny typů vlasů. Nejvíce efektně však zpravidla balayage působí na dlouhých vlasech, které jsou vlnité. Jednotlivé pramínky se zajímavým způsobem proplétají.

Protože navíc odbarvovač není aplikován do celé délky, je celý zásah pro vlasy šetrnější. Používá se tak u poškozených vlasů. Tuto techniku oceníte i tehdy, pakliže se chcete vrátit se ke svému přirozenému odstínu. Balayage pomůže „přežít“ stav, kdy čekáte, až vám blond odroste, ale vadí vám chodit s vlasy, které mají do poloviny odlišnou barvu. Stejně tak vás potěší, pokud netoužíte chodit ke kadeřníkovi tak často. Obnovovat se může i jednou za 6 měsíců.

Jak se dělá balayage a proč to (ne)dělat doma

Nanášení přípravku se dělá speciální technikou, kdy pramínky držíte v ruce a odbarvovač nanášíte štětcem technikou, která by se dala připodobnit k zametání.

Balayage může být metodou, která je časově poměrně náročná. Záleží ale na tom, jak výrazný efekt si přejete. V kadeřnickém křesle tak můžete strávit pouze několik minut, ale také až 3 hodiny. Závěr celé procedury pak obvykle obnáší ještě i dotónování vlasů pro dosažení žádoucího odstínu.

Zvládnete to sama doma? Profesionální kadeřníci před domácím zesvětlováním vlasů varují. Výsledkem si nemůžete být jistá a může se vám stát, že dobu působení peroxidu jednoduše neodhadnete. Kvůli tomu pak budete mít místo elegantních odlesků na vlasech skvrny. V krajním případě se můžete dočkat i vysušených a polámaných vlasů.