Krása

Účesy pro družičky

Účesy pro družičky

Svatbu intenzivně prožívají nejen samotné nevěsty se svými budoucími choti. O významnou událost se jedná i z pohledu svatebčanů. Důležitou roli na svatbě zastávají i družičky. Jaký účes pro ně volit?

Jak vybrat účes pro družičky

Některé dámy si výslovně přejí, aby s nimi jejich družičky ladily. V takovém případě samozřejmě ovlivní jejich účesy hlavně mínění nevěsty.

Jestliže nevěsta, neboť právě zpravidla ona v tomto směru má rozhodující slovo, nemá podobné přání, pozvaní hosté by měli projevit cit pro společenské události a držet se při volbě oblečení, líčení i účesu pravidel etikety. Znamená to především z pohledu účesů volit ty skutečně společenské a zachovat současně ve vzhledu střídmost.

Stejně tak je na místě akceptovat styl svatby. Formální svatba v kostele vyžaduje ryzí eleganci, zatímco na uvolněnou boho svatbu můžete dorazit i se stejně ležérně pojatým účesem. V případě, že má nevěsta přání ladit svatbu na konkrétní téma, tedy například inspirované retro érou starého Hollywoodu, respektujte i to.

Které účesy jsou ideální pro družičky

  • volné vlny
  • zapletený cop
  • pěšinka na stranu

Volné vlny

Volné vlny v rozpuštěných vlasech jsou velmi elegantní. Jde o nositelný styl pro různé délky i textury vlasů. Jestliže je tak přáním nevěsty sjednotit družičky do podobného ladění, představuje tato varianta velmi dobrou možnost. „Povoleny“ jsou objemné lesklé vlny i ležérní plážová verze, záleží na konkrétním místě, kde se má svatba odehrávat.

Zapletený cop

Zapletený cop reprezentuje nenáročný styling, který zvládnete i sama doma. Nerozhodí vás tak ani nečekaná pozvánka na svatbu nebo to, že váš kadeřník zrovna nemá volný termín. Romantický zaplétaný cop se hodí hlavně na boho svatby. Existují navíc i různé variety – francouzský cop pletený ze tří částí nebo rybí cop ze dvou. Copánek také můžete elegantně obtočit kolem hlavy.

Pěšinka na stranu

Rychlou změnou, která váš běžný účes posune k eleganci je přesunutí pěšinky na stranu. Vlasy si jednoduše sčešte ke straně a nechte je elegantně padat do obličeje. Kromě toho je můžete i lehce zvlnit, abyste získala glamour nádech. Ovšem pozor: Vyzkoušejte si obě strany, nikdo z nás totiž nemá dokonale symetrický obličej. Musíte sama zjistit, co vám víc lichotí.