Krása

Krepované vlasy

Krepované vlasy

Přiznejme si to, na světě není nikdo, kdo by netoužil po obřím objemu vlasů. Jedním ze způsobu optického zvětšení objemu je jejich nakrepování. Dnes si představíme metody krepování, a to rychlou variantu za pomoci zahřívání, ale také metodu krepování bez použití tepla, která bude šetrná k vašim vlasům.

Jak nakrepovat vlasy krepovačkou

Vlasy můžete nakrepovat pomocí kleští, které připomínají žehličku, ale místo hladkých ploch pro žehlení jsou vybaveny zvlněnými plochami. Dostupné jsou jako samostatné přístroje, nebo jako součást nejrůznějších sad na úpravu vlasů. 

Jak postupovat?

  1. Oddělte si vlasy – rozdělte vlasy do šesti sekcí za pomocí gumiček nebo sponek do vlasů.
  2. Nakrepujte jednotlivé prameny – postupujte od horní části vlasů, prameny postupně přitiskávejte krepovačku v celé délce vždy podobu několika sekund, dokud tímto způsobem nenakrepujete všechny prameny
  3. Zafixujte lakem na vlasy a jen pročešte prsty

Jak nakrepovat vlasy pomocí copů

Pokud máte doma pouze obyčejnou žehličku na vlasy a chcete mít nakrepované vlasy co nejdříve, můžete využít tuto metodu. V tomto případě si zapletete několik copů, které zahřejete žehličkou a pak jednoduše rozpletete. Pokud byste raději vlasy nezatěžovali teplem, můžete vlasy jednoduše nechat zapletené přes noc.

Jak postupovat?

  1. Oddělte si vlasy – rozdělte vlasy několika sekcí. Čím více sekcí, tím menší budou copánky a naopak. Pro volnější vlny ve stylu plážových vln, proto zapleťte copy tlustější.
  2. Zapleťte copy – rozdělené sekce vlasů zapleťte do copů ze tří pramenů a konce zajistěte
  3. Zahřejte copy žehličkou – začínejte vždy v horní části každého copu. Přitiskněte žehličku k copu a počkejte několik sekund, dokud se cop neprohřeje.
  4. Rozpleťte copy – před rozpletením vlasy nechte úplně vychladnout. Po rozpletení vlasy jen jemně pročešte prsty