Krása

Střihy pro husté vlnité vlasy

Střihy pro husté vlnité vlasy

Husté vlnité vlasy jsou pro řadu žen splněným snem. Pro své nositelky se však mohou změnit i v problém, se kterým si neví rady. Jaké střihy se pro ně hodí?

Jsou husté vlnité vlasy požehnání, nebo ne?

Ty, které příroda neobdařila hustou kšticí a usilovně tak „nahánějí“ střihem i pravidelným stylingem objem, se domnívají, že husté vlnité kadeře jsou přesně tím druhem vlasů, který vypadá skvěle sám od sebe.

Nemusí tomu tak ale být. Potenciál, jímž vás obdařila příroda, je jen prvním krokem k perfektně vypadající hřívě. Tím druhým je, umět ho náležitě „prodat“ pomocí vhodného střihu. Jak na to?

Které střihy se hodí pro husté vlnité vlasy?

Vlnité vlasy mohou být velmi těžké a znesnadňovat vám každodenní úpravu. I s tím adekvátní střih pomůže. Dovolit si přitom můžete jakoukoli délku:

  • dlouhé vlasy
  • polodlouhé vlasy
  • krátké vlasy

Nežehlete

Mnohá majitelka hustých vlnitých vlasů má chuť to s nespolupracujícími kadeřemi po čase vzdát a jednoduše sáhnout po žehličce. Nedělejte to. Tepelnou úpravou jednak zbytečně zatěžujete vlasy, a navíc likvidujete přirozenou strukturu, s níž ale můžete naopak být zajímavá. Vlny poutají pozornost a působí koketně. Žádoucí je v současné době nenucený styl na způsob „právě jsem se probudila“. Čas od času si můžete úpravu vlasů teplem dopřát ve formě podtržení přirozených vln jejich natočením. Použijte ideálně žehličku.

Sestříhávejte

Paleta střihů je velmi široká, můžete si nechat vytvořit elegantní lob i rozverný shag. Lze říci, že ať už bude váš výchozí střih vycházet z vlasů krátkých nebo dlouhých, vždy je vaším „nejlepším přítelem“ sestříhání. S opravdu hustými vlasy si ho můžete dovolit dokonce i ve velmi razantní podobě.

Dodejte texturu

I vy svým vlasům potřebujete dodat hloubku, texturu a tvar. Toho lze kromě stříhání docílit také barvením. Zvolte třeba oblíbenou techniku balayage, která pracuje s jemnými světlými odlesky v délkách vlasů. Pokud si netroufáte na razantní změnu se sestříhanými vrstvami zmíněnými v předešlém bodě, zvolte střední délku s tupým střihem doplněným o tzv. babylights neboli jemný melír.